Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bioplyn
Ilustračné foto John Kasawa/FreeDigitalPhotos.net
19. októbra 2015 15:50 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Poľsko dodáda Ukrajincom viac plynu

Poľsko by mohlo zvýšiť svoj export zemného plynu na Ukrajinu prostredníctvom pripravovaného 112 kilometrov dlhého plynovodu. Poľská spoločnosť Gaz-System by tak mohla zvýšiť vývoz plynu na Ukrajinu na 5 až 8 mld. metrov kubických.

Poľsko by mohlo viac ako strojnásobiť svoj export zemného plynu na Ukrajinu prostredníctvom pripravovaného 112 kilometrov dlhého plynovodu. Podľa očakávaní by mal nový plynovod začať svoju prevádzku v roku 2020, uviedli v pondelok predstavitelia poľskej firmy Gaz-System a ukrajinskej spoločnosti Ukrtransgas. Energetické spoločnosti ďalej informovali, že ukončili štúdiu realizovateľnosti projektu, ktorého cieľom je pomôcť Kyjevu diverzifikovať dovozy plynu a spojiť regionálne rozvodné plynové siete. Obe krajiny sú značne závislé na dovoze plynu z Ruska.

Poľská energetická spoločnosť Gaz-System uviedla, že jej export plynu na Ukrajinu by sa mohol zvýšiť na 5 až 8 mld. kubických metrov, pričom teraz vyváža 1,5 mld. metrov kubických. Spojenie poľských a ukrajinských rozvodných plynových sieti je súčasťou väčšieho projektu, ktorý má spojiť poľský terminál na skvapalnený zemný plyn (LNG) na pobreží Baltického mora s krajinami strednej a východnej Európy, tzv. Severo-južný plynový koridor, dodal Gaz-System.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame