Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Ilustračné foto John Kasawa/freedigitalphotos.net
30. decembra 2014 11:18 PlynAktuality od SITASITA

Poľská PGNiG plánuje investície až za 50 mld. PLN

Nepriaznivý vplyv regulácie cien na domácom trhu plánuje plynárenská skupina vykompenzovať zväčšením podnikania v oblasti ťažby

Poľská plynárenská skupina PGNiG plánuje do roku 2022 investovať 40 až 50 mld. zlotých (PLN) do organického rastu a akvizícii. Nepriaznivý vplyv regulácie cien na domácom trhu totiž chce vykompenzovať zväčšením podnikania v oblasti ťažby. PGNiG nakupuje plyn za trhové ceny, ale na domácom trhu môže uplatňovať iba ceny, ktoré sú regulované. Preto chce zväčšiť ťažbu plynu a ropy v zahraničí a udržať ich domácu produkciu na nezmenenej úrovni.

„Hlavným cieľom je udržať stabilnú domácu produkciu zemného plynu a ropy,“ uviedla firma PGNiG, ktorá ročne dováža 11 mld. kubických metrov plynu. „S cieľom dosiahnuť perspektívu ďalšieho výrazného rastu hodnoty akcií však spoločnosť aktívne plánuje budovanie portfólia aktív v oblasti prieskumu v zahraničí,“ uviedla firma. Štátom kontrolovaná PGNiG zároveň uviedla, že plánuje na dividendy dávať 50 % konsolidovaného čistého zisku. Svoj zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) chce do roku 2022 zvýšiť na úroveň 7 mld. PLN.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies