Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Minister hospodárstva
Minister hospodárstva Peter Žiga.
28. decembra 2018 12:39 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Politici zatiaľ neodobrili štátny energetický holding

Ministerstvo hospodárstva deklaruje pripravenosť pre vznik štátneho energetického holdingu, ktorého úlohy by prevzal štátny SPP.

Štátny energetický holding čaká už len na politický súhlas. „Technicky sme pripravení. Keďže sa pohybujeme v nejakom politickom priestore, potrebujeme aj nejaký politický súhlas. K tomu sme sa zatiaľ nedostali. Koalícia riešila iné veci v tomto roku. Či ešte bude ambícia do konca volebného obdobia tomu sa venovať, neviem. V každom prípade sme pripravení. Keď bude tá ambícia, ja s tým nemám žiadny problém,“ povedal v rozhovore pre portál vEnergetike.sk minister hospodárstva Peter Žiga.

Stále platí, že úlohu štátneho energetického holdingu by mal prevziať štátny podnik, a to Slovenský plynárenský priemysel (SPP). „Myslím si, že SPP by mohla byť tá správna štátna firma, v ktorej by sa sústreďovali akcie štátu v energetických spoločnostiach,“ dodal minister, ktorý zatiaľ nechcel konkretizovať, aké spoločnosti, v ktorých vlastní štát nejaké podiely, by mohli byť zaradené do energetického holdingu.

„Pripravuje sa spoločný podnik medzi SPP a ČEZ-om zameraný na energetickú efektívnosť a garantované energetické služby. Stále máme podiely v energetických distribučkách. Takže je tá možnosť, že akcionárske práva nebude vykonávať ministerstvo hospodárstva, ale prenesieme ich na SPP,“ konštatoval Žiga.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame