Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Polícia
Ilustračné foto. SITA
23. júla 2014 9:22 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Policajti si do elektrární prišli po dokumenty z ich predaja

Stredajšia razia v Slovenských elektrárňach je podľa policajtov súčasťou vyšetrovania vo veci obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zločinu skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie.

V najväčšom slovenskom výrobcovi elektriny, spoločnosti Slovenské elektrárne, v stredu prebehla policajná razia. Pre agentúru SITA túto informáciu už ráno potvrdili viaceré od seba nezávislé zdroje, ktoré si neželali byť menované. Fakt, že sú v elektrárňach policajti, neskôr potvrdilo aj Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré je vykonávateľom akcionárskych práv 34-percentného podielu Slovenských elektrární.

Hovorkyňa ministra hospodárstva Miriam Žiaková informovala, že policajtov zaujímali dokumenty, ktoré sa týkajú privatizácie Slovenských elektrární. „Boli sme informovaní z Prezídia policajného zboru SR, že vykonáva zaisťovaciu akciu niektorých dokumentov z obdobia privatizácie. Viac informácii poskytne Policajný zbor SR,“ povedala pre agentúru SITA Žiaková.

Stredajšia razia v Slovenských elektrárňach je podľa policajtov súčasťou vyšetrovania vo veci obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zločinu skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie. Polícia vyšetrovanie vedie už od 30. júna tohto roku. „V tejto súvislosti bolo potrebné zaistiť listinné a iné dôkazy. Bližšie informácie nie je možné poskytnúť,“ povedal agentúre SITA hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka.

Slovenské elektrárne nevedia, prečo u nich prebehla policajná razia. „Nepoznáme dôvody tejto policajnej akcie v našich priestoroch, avšak plne spolupracujeme s políciou a poskytujeme všetky požadované informácie,“ informovala hovorkyňa elektrární Janka Burdová.

Spoločnosť Slovenské elektrárne je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel so 66-percentným podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky. Spoločnosť Slovenské elektrárne disponuje 5 739 megawattmi inštalovaného výkonu. V roku 2013 spoločnosť dodala do elektrickej siete 20,9 terawatthodiny elektrickej energie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame