Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenské elektrárne SE
Ilustračné foto SITA
16. decembra 2014 20:29 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Policajti navštívili elektrárne. Prišli po ďalšie dokumenty.

Vyšetrovacie orgány mali podľa Slovenských elektrární pokračovať v zaisťovaní dokumentácie a dát, ktoré začalo v lete tohto roku.

V sídle Slovenských elektrární v Bratislave v utorok znova zasahovala polícia. Policajný zásah by mal podľa televízie JOJ súvisieť s udalosťami okolo Vodného diela Gabčíkovo. Podľa Slovenských elektrární utorňajší policajný zásah nadväzoval na letný zásah policajtov v podniku. „Vyšetrovacie orgány pokračovali v zaisťovaní dokumentácie a dát, ktoré sa začalo v lete tohto roku. Slovenské elektrárne poskytujú plnú súčinnosť a spolupracujú s vyšetrovateľmi a ich znalcami,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa Slovenských elektrární Janka Burdová.

Nikoho nezadržali

Podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara polícia v utorok zaisťovala listinné dôkazy, nikoho nezadržali. „Polícia v utorok od rána vykonáva ďalšie zaisťovacie úkony v zmysle Trestného poriadku v prípadoch, ktoré boli pred časom medializované a týkajú sa Slovenských elektrární. Doterajšie vyšetrovanie viedlo k záverom, že je potrebné zaistiť ďalšie dôkazy. Viac nie je možné k veci vzhľadom na súčasné štádium vyšetrovania povedať,“ povedal pre televíziu JOJ v relácii Krimi Gašpar. Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry mali zasahovať ešte vo vodnej elektrárni v Gabčíkove a v objekte jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach.

Súvisí to s privatizáciou?

Júlová policajná razia v Slovenských elektrárňach bola podľa samotných policajtov súčasťou vyšetrovania vo veci obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zločinu skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie. V tejto súvislosti policajti zaisťovali v podniku listinné a iné dôkazy. Polícia vyšetrovanie vedie už od 30. júna tohto roku. Podľa hovorkyne ministra hospodárstva Miriam Žiakovej policajtov zaujímali dokumenty, ktoré sa týkajú privatizácie Slovenských elektrární. Talianska spoločnosť Enel, ktorá vlastní v elektrárňach 66-percentný podiel, je presvedčená, že júlová policajná razia nesúvisí s ich činnosťou v podniku.

Predaj v roku 2006

Spoločnosť Slovenské elektrárne je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel so 66-percentným podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní štát prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky. Spoločnosť Slovenské elektrárne disponuje 5 739 megawattmi inštalovaného výkonu. V roku 2013 spoločnosť dodala do elektrickej siete 20,9 terawatthodiny elektrickej energie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies