Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn
Ilustračné foto. SITA/AP
6. júna 2017 20:13 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Poliaci a Ukrajinci chcú postaviť plynárenské centrum

Plynárenské centrum na poľsko-ukrajinských hraniciach by malo byť dokončené do roku 2022.

Poľsko a Ukrajina podnikajú kroky s cieľom vybudovať regionálne plynárenské centrum, ktoré ukonči závislosť strednej a východnej Európy od ruských dodávok plynu a bude udržiavať ceny na úrovni európskych štandardov. Vládni predstavitelia, ktorí sa zúčastnili na utorkovom rokovaní, uviedli, že plynárenské centrum na poľsko-ukrajinských hraniciach by malo byť dokončené do roku 2022.

Stredisko má zásobovať región plynom zo západnej Európy, skvapalneným zemným plynom z poľských prístavov a plynom zo Severného mora, ktorý sa bude dopravovať prostredníctvom nového pobaltského plynovodu. S týmto cieľom sa budú rozvíjať existujúce plynovody, ale aj prepojenia a skladovacie zariadenia. Región strednej a východnej Európy je stále do určitej miery závislý od ruského zemného plynu, pričom bol objektom politického tlaku zo strany Moskvy, ktorá v minulosti obmedzila dodávky, alebo zvýšila ceny.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame