Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Poliaci a Ukrajinci chcú postaviť plynárenské centrum

Plyn
Ilustračné foto. SITA/AP

Plynárenské centrum na poľsko-ukrajinských hraniciach by malo byť dokončené do roku 2022.

Poľsko a Ukrajina podnikajú kroky s cieľom vybudovať regionálne plynárenské centrum, ktoré ukonči závislosť strednej a východnej Európy od ruských dodávok plynu a bude udržiavať ceny na úrovni európskych štandardov. Vládni predstavitelia, ktorí sa zúčastnili na utorkovom rokovaní, uviedli, že plynárenské centrum na poľsko-ukrajinských hraniciach by malo byť dokončené do roku 2022.

Stredisko má zásobovať región plynom zo západnej Európy, skvapalneným zemným plynom z poľských prístavov a plynom zo Severného mora, ktorý sa bude dopravovať prostredníctvom nového pobaltského plynovodu. S týmto cieľom sa budú rozvíjať existujúce plynovody, ale aj prepojenia a skladovacie zariadenia. Región strednej a východnej Európy je stále do určitej miery závislý od ruského zemného plynu, pričom bol objektom politického tlaku zo strany Moskvy, ktorá v minulosti obmedzila dodávky, alebo zvýšila ceny.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 6. júna 2017 20:13Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...