Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zlodej krádež polícia
Ilustračné foto. chanpipat/FreeDigitalPhotos.net
5. februára 2016 12:48 PlynSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Podvody s vratkami pokračujú, upozorňuje RWE Gas Slovensko

Druhý najväčší dodávateľ plynu zdôraznil, že zákazníci nemusia robiť nič preto, aby vratky dostali.

Podvody s plynovými vratkami už zaznamenal aj druhý najsilnejší dodávateľ zemného plynu na Slovensku. Po dominantnom dodávateľovi plynu, Slovenskom plynárenskom priemysle, upozorňuje svojich zákazníkov na možných podvodníkov aj spoločnosť RWE Gas Slovensko. „Upozorňuje svojich zákazníkov, aby nikomu nevyplácali preddavky na takzvané „spracovanie dát o plynových vratkách,“ upozorňuje RWE Gas Slovensko.

Netreba nič robiť

Najväčší alternatívny dodávateľ plynu zdôraznil, že plynové vratky sú určené všetkým odberateľom zemného plynu bez ohľadu na to, s ktorým dodávateľom majú uzatvorenú zmluvu. „Zákazníci RWE nemusia robiť nič pre to, aby vratky dostali,“ konštatovala firma.

Vratka podľa odberu

Slovenská domácnosť dostala, respektíve v najbližších dňoch dostane, od štátu plynovú vratku v sume od 10 do 165 eur podľa toho, koľko plynu vlani odobrala. Najmenej dostanú domácnosti, ktoré sú v kategórii D1, a teda používajú plyn len na varenie. Najviac domácnosti, ktoré plynom aj kúria a sú v kategórii D3. Na plynové vratky bude mať nárok každý odberateľ, ktorý splní dve podmienky. Prvou podmienkou je, že nespotreboval za ostatných 12 mesiacov viac ako 68 573 kilowatthodín plynu. Nebude sa to týkať odberateľov v tarife D4, medzi ktorých patria napríklad aj „vykurovači bazénov“.

Potrebná zmluva s dodávateľom

Ďalším predpokladom pre vyplatenie príspevku je, že odberateľ mal uzatvorenú k prvému novembru minulého roka platnú zmluvu o združenej dodávke plynu do konkrétneho odberného miesta s akýmkoľvek dodávateľom plynu. Príspevok sa teda bude vyplácať odberateľovi, ktorému bola k prvému novembru minulého roka realizovaná dodávka plynu do konkrétneho odberného miesta na základe zmluvy o združenej dodávke plynu. Celkovo by malo ísť na plynové vratky z tohtoročného štátneho rozpočtu zhruba 48 miliónov eur.

RWE pomôže pri odhaľovaní podvodníkov

Špekulanti s vratkami môžu zmeniť taktiku a vydávať sa za Energetických poradcov RWE/VSE, prípadne pracovníkov iných dodávateľov zemného plynu. Energetických poradcov našej spoločnosti viete však veľmi rýchlo odlíšiť na základe nasledovného:

– návštevy Energetických poradcov RWE/VSE sú vždy vopred telefonicky dohodnuté na presný dátum a čas.

– poradcovia RWE/VSE sú riadne označení logami a musia sa identifikovať preukazom predajcu.

– naši Energetickí poradcovia nie sú oprávnení vyberať akékoľvek poplatky, ani za plynové vratky. Ich úlohou je vyhodnotiť efektívnosť spotreby energie vo vašej domácnosti a navrhnúť vám riešenia, ako môžete ušetriť.

Ak máte podozrenie, totožnosť našich Energetických poradcov si môžete overiť aj na bezplatnej Linke bezpečného predaja na telefónnom čísle 0800 123 532.

V prípade, že odhalíte podvodníka, odporúčame vám nahlásiť jeho konanie na čísle 112 alebo 158.

RWE Gas pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je súčasťou medzinárodného koncernu RWE, ktorý je jednou z piatich najväčších európskych energetických spoločností. Na slovenskom trhu ponúka svoj plyn tak firmám, ako aj maloodberateľom a domácnostiam. Firma má na slovenskom trhu s dodávkami plynu vyše 20-percentný trhový podiel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame