Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
28. decembra 2015 17:48 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Podľa Moskvy Saudská Arábia destabilizovala trh s ropou

Saudská Arábia v tomto roku zväčšila produkciu ropy o 1,5 mil. barelov denne, a teda v podstate destabilizovala situáciu na trhu, vyhlásil ruský minister energetiky Alexander Novak.

Saudská Arábia podľa ruského ministra energetiky Alexandra Novaka spôsobila destabilizáciu globálneho trhu s ropou tým, že zvýšila jej ťažbu. „Saudská Arábia v tomto roku zväčšila produkciu o 1,5 mil. barelov denne, a teda v podstate destabilizovala situáciu na trhu,“ citovala v pondelok ministra tlačová agentúra TASS. Pre ruskú televíznu stanicu Rossija-24 minister Novak v pondelok povedal, že v budúcom roku nie je pravdepodobný pokles cien ropy na 20 až 25 USD za barel.

Ceny ropy v pondelok oslabili na úroveň približne 37 USD za barel, čiže boli v blízkosti svojho jedenásťročného minima. Londýnska ropa Brent si do 14:29 GMT odpísala 88 centov a klesla na úroveň 37,01 USD za barel. Cena ľahkej americkej ropy sa znížila o 97 centov na 37,13 USD za barel. Objem obchodov však bol menší ako zvyčajne, keďže na britskom trhu sa pre sviatok neobchodovalo.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame