Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Teplo radiátor
Ilustračné foto dan/FreeDigitalPhotos.net
20. septembra 2017 14:57 TeploSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Pod Tatrami už kúria

Popradčania zatiaľ platia za teplo menej ako vlani.

Popradská energetická spoločnosť (PES) ako dodávateľ tepla a teplej vody do domácností a ďalších objektov v Poprade začala dnes s dodávkou tepla pre svojich odberateľov. „Oficiálne sa vykurovacia sezóna začala už 1. septembra, kúriť sa však začína podľa zásady vtedy, ak priemerná denná teplota klesne v dvoch po sebe nasledujúcich dňoch pod 13 stupňov Celzia a predpoveď počasia na ďalší deň nenasvedčuje, že sa počasie zlepší,“ informoval dnes komunikačný manažér mesta Marián Galajda.

Popradská energetická spoločnosť začala poskytovať služby spojené s dodávkou tepla a teplej vody ako spoločnosť so 100 percentnou kapitálovou účasťou mesta Poprad od 1. januára tohto roku. „Už dnes sa dá s istotou povedať, že projekt Popradskej energetickej spoločnosti bola dobrá voľba. Je prínosom pre občanov mesta, pretože k ôsmemu mesiacu tohto roka zaplatili občania medziročne o 444-tisíc eur menej za dodané teplo v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. PES zásobuje teplom 14-tisíc domácností. Na domácnosť zatiaľ vychádza úspora 25 eur,“ uviedol prvý viceprimátor mesta Igor Wzoš. Presné výsledky ukáže podľa jeho slov až zúčtovanie v marci až apríli budúceho roka.

Zriadenie Popradskej energetickej spoločnosti schválili mestskí poslanci v apríli 2016. Cieľom je koncepčné riešenie energetiky na území mesta. Ide o prvý projekt tohto druhu na Slovensku. PES prevzala do svojich rúk úlohy, ktoré mala do 31. decembra minulého roka spoločnosť Veolia Energia Poprad, a.s., tej sa skončila dvadsaťročná nájomná zmluva. Rovnako prevzala všetky zmluvné vzťahy, ide o takmer 400 odberateľov tepla, medzi nimi sú zahrnuté bytové spoločenstvá, správcovia bytov, školy, ale aj ďalšie subjekty, ktoré sú v meste. Celkovo spravuje PES v meste Poprad 41 kotolní a 166 odovzdávacích staníc. Jej prioritou je, aby cena tepla pre odberateľov ostala na tej istej úrovni ako v tomto roku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame