Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ropa ťažba
Ilustračné foto pixaby.com
5. júna 2016 13:28 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Počet ropných vrtov v USA sa zvýšil

Cena ropy počas uplynulých dvoch týždňov testovala hranicu 50 USD za barel, ktorá podľa analytikov pravdepodobne podnieti nové ťažobné projekty.

Americké energetické firmy v uplynulom týždni zvýšili počet ropných vrtov druhýkrát v tomto roku. Informovala o tom spoločnosť Baker Hughes, ktorá poskytuje služby ropným firmám. Cena ropy počas uplynulých dvoch týždňov na chvíľu testovala hranicu 50 USD za barel, čiže svoje sedemmesačné maximum. Podľa analytikov a producentov ropy ide o kľúčovú úroveň ceny ropy, ktorá pravdepodobne podnieti nové ťažobné projekty.

Počet vrtov stúpol iba v marci

V týždni končiacom sa 3. júna americkí ťažiari zvýšili počet vrtov o deväť, čím ich celkový počet vzrástol na 325, uviedla firma Baker Hughes vo svojej pozorne sledovanej správe. Pred uplynulým týždňom americké energetické spoločnosti v tomto roku zvýšili počet vrtov iba raz, a to o jeden v týždni končiacom sa 18. marca.

Analytici americkej firmy Raymond James poskytujúcej finančné služby predpokladajú, že celkový počet vrtov je na svojom dne alebo v jeho blízkosti a v druhej polovici roka 2016 nastane mierne zotavenie. Analytici Credit Suisse prognózujú, že v tomto roku bude v USA priemerne 470 ropných vrtov, v budúcom roku sa ich počet zvýši na 600 a v roku 2018 na 718.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies