Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
12. marca 2017 14:45 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Počet ropných vrtov v USA sa zvýšil

Počet prieskumných vrtov v krajine tento týždeň vzrástol o 12 na 768, pred rokom ich bolo 480.

Prieskum ložísk ropy a zemného plynu v USA sa tento týždeň zintenzívnil a počet prieskumných vrtov v krajine sa zvýšil o 12 na 768. Informovala o tom houstonská spoločnosť Baker Hughes Inc., ktorá poskytuje služby na ropných poliach. Podľa údajov firmy sa v tomto týždni pomocou 617 vrtov realizoval prieskum ložísk ropy a 151 vrtov slúžilo na prieskum ložísk zemného plynu. Pred rokom bolo v USA 480 aktívnych prieskumných vrtov.

Najvýraznejšie sa počet vrtov tento týždeň zvýšil v štáte Louisiana, a to o päť. V štátoch Colorado a Oklahoma sa počet vrtov zvýšil zhodne o tri, v štátoch Ohio  a Wyoming stúpol zhodne o dva a Kalifornii pribudol jeden vrt.

Ceny ropy v závere týždňa oslabili už piaty deň po sebe. Ľahká americká ropa si pohoršila o  ďalších 79 centov čiže o 1,6 percenta a uzavrela na úrovni 48,49 USD za barel. Po tom, ako správa vlády USA ukázala, že zásoby ropy v krajine výrazne stúpli, stratila ľahká americká ropa počas záverečných troch obchodovacích dní týždňa celkovo 9 percent. Severomorská ropa Brent, ktorej cena je medzinárodnou referenčnou cenou, zlacnela v piatok o 82 centov čiže o 1,6 percenta na 51,37 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame