Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Počet ropných vrtov v USA sa zvýšil

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

Počet prieskumných vrtov v krajine tento týždeň vzrástol o 12 na 768, pred rokom ich bolo 480.

Prieskum ložísk ropy a zemného plynu v USA sa tento týždeň zintenzívnil a počet prieskumných vrtov v krajine sa zvýšil o 12 na 768. Informovala o tom houstonská spoločnosť Baker Hughes Inc., ktorá poskytuje služby na ropných poliach. Podľa údajov firmy sa v tomto týždni pomocou 617 vrtov realizoval prieskum ložísk ropy a 151 vrtov slúžilo na prieskum ložísk zemného plynu. Pred rokom bolo v USA 480 aktívnych prieskumných vrtov.

Najvýraznejšie sa počet vrtov tento týždeň zvýšil v štáte Louisiana, a to o päť. V štátoch Colorado a Oklahoma sa počet vrtov zvýšil zhodne o tri, v štátoch Ohio  a Wyoming stúpol zhodne o dva a Kalifornii pribudol jeden vrt.

Ceny ropy v závere týždňa oslabili už piaty deň po sebe. Ľahká americká ropa si pohoršila o  ďalších 79 centov čiže o 1,6 percenta a uzavrela na úrovni 48,49 USD za barel. Po tom, ako správa vlády USA ukázala, že zásoby ropy v krajine výrazne stúpli, stratila ľahká americká ropa počas záverečných troch obchodovacích dní týždňa celkovo 9 percent. Severomorská ropa Brent, ktorej cena je medzinárodnou referenčnou cenou, zlacnela v piatok o 82 centov čiže o 1,6 percenta na 51,37 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 12. marca 2017 14:45Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...