Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ropa ťažba
Ilustračné foto pixaby.com
25. septembra 2016 14:59 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Počet ropných vrtov v USA sa zvýšil

V ložiskách ropy a plynu sa v uplynulom týždni robil prieskum pomocou 511 vrtov.

Počet prieskumných vrtov pre ťažbu ropy a zemného plynu v USA v uplynulom týždni stúpol o päť na 511. Houstonská spoločnosť Baker Hughes Inc., ktorá poskytuje služby na ropných poliach, informovala, že v ložiskách ropy sa v uplynulom týždni robil prieskum pomocou 418 vrtov a na prieskum ložísk plynu bolo zameraných 92 vrtov. Jeden vrt bol zmiešaný.

V rámci hlavných ropných a plynárenských štátov v USA sa počet prieskumných vrtov zvýšil v Texase a Oklahome zhodne o dva. V Texase pribudli štyri vrty. V štátoch Aljaška, Kalifornia, Severná Dakota a Pennsylvánia vzrástol počet vrtov zhodne o jeden. V štátoch Louisiana, Nové Mexiko a Západná Virgínia po jednom vrte ubudlo.

Americký Federálny úrad pre energetiku tento týždeň informoval, že komerčné zásoby ropy v krajine sa v predchádzajúcom týždni zmenšili o 6,2 mil. barelov na úroveň 504,6 mil. barelov. Zásoby benzínu v USA v týždni končiacom sa 16. septembra klesli o 3,2 mil. barelov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame