Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Počet ropných vrtov v USA sa zvýšil

ropa ťažba
Ilustračné foto pixaby.com

V ložiskách ropy a plynu sa v uplynulom týždni robil prieskum pomocou 511 vrtov.

Počet prieskumných vrtov pre ťažbu ropy a zemného plynu v USA v uplynulom týždni stúpol o päť na 511. Houstonská spoločnosť Baker Hughes Inc., ktorá poskytuje služby na ropných poliach, informovala, že v ložiskách ropy sa v uplynulom týždni robil prieskum pomocou 418 vrtov a na prieskum ložísk plynu bolo zameraných 92 vrtov. Jeden vrt bol zmiešaný.

V rámci hlavných ropných a plynárenských štátov v USA sa počet prieskumných vrtov zvýšil v Texase a Oklahome zhodne o dva. V Texase pribudli štyri vrty. V štátoch Aljaška, Kalifornia, Severná Dakota a Pennsylvánia vzrástol počet vrtov zhodne o jeden. V štátoch Louisiana, Nové Mexiko a Západná Virgínia po jednom vrte ubudlo.

Americký Federálny úrad pre energetiku tento týždeň informoval, že komerčné zásoby ropy v krajine sa v predchádzajúcom týždni zmenšili o 6,2 mil. barelov na úroveň 504,6 mil. barelov. Zásoby benzínu v USA v týždni končiacom sa 16. septembra klesli o 3,2 mil. barelov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 25. septembra 2016 14:59Zdroj SITA
K téme , ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...