Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
14. augusta 2016 12:46 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Počet ropných vrtov v USA sa zvýšil

Podľa spoločnosti Baker Hughes Inc. počet vrtov na prieskum ložísk ropy a plynu v USA v uplynulom týždni vzrástol o 17 na 481.

Počet prieskumných vrtov pre ťažbu ropy a zemného plynu v USA v uplynulom týždni stúpol o 17 na 481. Pred rokom však bolo v krajine aktívnych 884 prieskumných vrtov. Prieskum pre ťažbu ropy a plynu totiž prudko obmedzilo zníženie cien energií. Houstonská spoločnosť Baker Hughes Inc., ktorá poskytuje služby na ropných poliach, informovala, že v uplynulom týždni sa pomocou 396 vrtov skúmali ložiská ropy a 83 vrtov bolo zameraných na prieskum ložísk plynu. Dva vrty boli zmiešané.

Nárast vykázal hlavne Texas

V rámci hlavných ropných a plynárenských štátov v USA počet prieskumných vrtov sa zvýšil hlavne v Texase, a to o 13. V štátoch Colorado, Nové Mexiko, Severná Dakota, Ohio a Utah pribudlo po jednom vrte. V Kalifornii sa počet vrtov znížil o jeden. Počet vrtov na prieskum ložísk ropy a zemného plynu v USA kulminoval v roku 1981, kedy ich bolo 4 530. Najmenej ich bolo v máji tohto roka, a to 404.

Podľa Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) globálny dopyt po rope v tomto roku posilní o 1,22 mil. barelov denne na úroveň 94,26 mil. barelov denne. Kartel túto predikciu vyslovil vo svojej augustovej správe, ktorú zverejnil minulý týždeň. Prognózu rastu dopytu po rope tak OPEC v porovnaní s júlovou predikciou vylepšil o približne 30 tis. barelov denne. Ponuka ropy zo strany krajín, ktoré nie sú členmi OPEC-u podľa odhadov kartelu v tomto roku klesne o 790 tis. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies