Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto SITA/AP
22. januára 2017 17:34 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Počet ropných vrtov v USA sa výrazne zvýšil

V uplynulom týždni v krajine pribudlo 35 vrtov na prieskum ložísk ropy a plynu a ich celkový počet stúpol na 694.

Počet vrtov zameraných na prieskum ložísk ropy a zemného plynu v USA v uplynulom týždni výrazne stúpol, a to o 35 na 694. Pred rokom bolo v USA aktívnych 637 vrtov. Informovala o tom houstonská spoločnosť Baker Hughes Inc., ktorá poskytuje služby na ropných poliach. Firma uviedla, že 551 vrtov bolo zameraných na prieskum ložísk ropy a pomocou 142 vrtov sa skúmali ložiská zemného plynu. Jeden vrt bol zmiešaný.

Počet vrtov v Texase sa zvýšil o 17, v Oklahome pribudlo sedem vrtov, v Severnej Dakote sa ich počet zväčšil o tri a v štáte Ohio o dva. V štátoch Nové Mexiko, Pensylvánia, Utah a Západná Virgínia pribudlo zhodne po jednom vrte. Cena ľahkej americkej ropy podľa údajov amerického Federálneho úradu pre energetiku (EIA) v týždni končiacom sa 13. januára bola na úrovni 52,36 USD za barel, čo bol medziročný rast o 22,91 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies