Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto pixabay.com
15. júla 2018 13:31 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Počet prieskumných vrtov pre ťažbu ropy a plynu v USA vzrástol

USA podľa amerického Federálneho úradu pre energetiku smerujú k tomu, že sa stanú najväčším producentom ropy na svete.

Počet prieskumných vrtov pre ťažbu ropy a zemného plynu v USA sa v uplynulom týždni zvýšil o dva na 1 054. Informovala o tom houstonská spoločnosť Baker Hughes Inc., ktorá poskytuje služby na ropných poliach. V rovnakom období pred rokom bolo v krajine aktívnych 952 vrtov. V uplynulom týždni bolo v krajine 863 vrtov zameraných na prieskum ložísk ropy, pomocou 189 vrtov sa skúmali ložiská zemného plynu a dva vrty boli zmiešané.

Podľa najnovšej prognózy amerického Federálneho úradu pre energetiku (EIA) USA smerujú k tomu, že v ťažbe ropy predbehnú Saudskú Arábiu a Rusko a prvýkrát od roku 1973 sa opäť stanú najväčším producentov čierneho zlata na svete. EIA predpovedá, že ťažba ropy v USA v budúcom roku vzrastie na 11,8 mil. barelov denne. „USA sa tak stanú hlavným svetovým producentom ropy,“ konštatovala Linda Capuanová, ktorá vedie EIA. Vlani bola americká ťažba ropy pod úrovňou 9,4 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame