Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPP
Ilustračné foto. SITA
29. marca 2016 10:26 PlynAktuality od vEnergetikeSITA

Počet odberateľov SPP CZ rastie

Firma SPP CZ, ktorá je stopercentnou dcérou štátneho SPP, v súčasnosti dodáva zemný plyn takmer 6 900 odberateľom, tak domácnostiam ako aj firmám.

Slovenská republika, ako jediný akcionár Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), pomaly dobýva český trh s dodávkami zemného plynu. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosť SPP CZ dodáva plyn totiž z roka na rok viacerým českým odberateľom. „Spoločnosť SPP CZ od svojho vstupu na český trh konštantne rastie. Hranicu šesťtisíc pripojených odberných miest sme prekonali v polovici minulého roka. Prekročenie sedemtisíc odberných miest očakávame v tomto mesiaci,“ uviedol pre portál vEnergetike.sk hovorca SPP Michal Holeš.

Takmer sedem tisíc odberateľov

Firma SPP CZ v súčasnosti dodáva zemný plyn takmer 6 900 odberateľom, tak domácnostiam ako aj firmám. „V minulom roku sme dodali českým odberateľom 3,42 terawatthodín plynu. V tomto roku predpokladáme mierne navýšenie objemu dodávok plynu,“ doplnil Holeš. V tomto roku sa chce spoločnosť zamerať na zlepšenie svojej pozície v segmentu domácnosti a malých a stredných podnikov. „Rast trhového podielu medzi týmito skupinami zákazníkov má za cieľ ešte viac upevniť tržnú pozíciu na trh v Českej republike,“ spresnil Holeš.

Zatiaľ bez elektriny

Spoločnosť SPP CZ zatiaľ nedodáva na českom trhu elektrinu. Do budúcnosti však nevylúčil, že aj túto komoditu bude na energetickom českom trhu ponúkať. „Rozvojové plány taktiež zahŕňajú ponuku elektriny pre domácnosti a firmy. Zahájili sme prípravy na rozšírenie portfólia. Presný termín začiatku predaja elektriny pre koncových odberateľov zatiaľ nebol stanovený,“ konštatoval Holeš.

Spoločnosť SPP priamo nadväzuje na viac ako 160-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. V súčasnosti poskytuje dodávku plynu a elektriny, ako aj doplnkových služieb pre viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Jediným akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva hospodárstva SR. Štát sa stal definitívne jediným vlastníkom SPP v júni 2014, keď sa zavŕšil proces prevzatia 49-percentného podielu SPP od českej spoločnosti EPH.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies