Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Ilustračné foto John Kasawa/freedigitalphotos.net
24. novembra 2014 16:00 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Počasie bude rozhodujúce pri kúpe plynu, tvrdí Ukrajina

Šéf Naftogazu uviedol, že odteraz do konca roka Ukrajina kúpi 1 mld. kubických metrov ruského plynu a od januára bude nakupovať do 1. mld. kubických metrov mesačne, ale počas niektorých mesiacov možno nekúpi nijaký ruský plyn, ak to počasie dovolí.

Ukrajina predpokladá, že od januára bude od Ruska nakupovať zemný plyn do objemu 1 mld. kubických metrov mesačne, povedal to v pondelok šéf spoločnosti Naftogaz Andrij Koboljev. Dodal, že počas niektorých mesiacov Kyjev pravdepodobne nekúpi nijaký ruský plyn. Závisieť to bude od počasia. Predtým Koboljev uviedol, že do konca roka Ukrajina od Ruska kúpi 1 mld. kubických metrov plynu.

Generálny riaditeľ Naftogazu zároveň povedal, že Kyjev rokuje s Budapešťou o tom, aby sa v nadchádzajúcich mesiacoch obnovil takzvaný reverzný tok plynu z Maďarska na Ukrajinu. „Dúfame, že dodávky plynu z Maďarska sa obnovia v decembri alebo v januári. Diskutujeme s maďarskými partnermi,“ dodal.

Maďarský minister národného rozvoja Miklós Seszták uviedol, že jeho krajina nie je schopná prepravovať plyn reverzným tokom na Ukrajinu, kým nenaplní svoje vlastné zásobníky. Podľa internetovej stránky Gas Infrastructure Europe sú maďarské zásobníky naplnené na 71,2 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame