Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Po elektrine a plyne chce SE Predaj dodávať aj teplo

Teplo radiátor
Ilustračné foto. nazeleno.cz

Valné zhromaždenie Slovenských elektrární, ktoré vlastnia alternatívneho dodávateľa energií, už aj schválilo návrh cien tepla pre budúci rok.

Dcérska spoločnosť Slovenských elektrární, firma SE Predaj, plánuje v energetickom sektore expanziu. Spoločnosť, ktorá v súčasnosti dodáva zákazníkom elektrinu a plyn, chce začať aj s distribúciou tepla. „Mimoriadne valné zhromaždenie Slovenských elektrární schválilo zmenu zakladateľskej listiny SE Predaj, ktorou bol rozšírený predmet podnikania,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Slovenských elektrární Janka Burdová. Valné zhromaždenie už schválilo aj návrh cien tepla pre budúci rok. Dodávateľ energií ju však zatiaľ nechcel konkretizovať. Taktiež nateraz zostáva nešpecifikované, na akých zákazníkov sa chce alternatívny dodávateľ energií zamerať.

Spoločnosť SE Predaj je štvrtým najväčším dodávateľom elektriny na Slovensku s trhovým podielom 14 %. V minulom roku spoločnosť dodala viac ako tri tisíc gigawatthodín elektriny, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 43 %. Elektrinu dodávala pre vyše štyri tisíc odberných miest. V minulom roku alternatívny dodávateľ uskutočnil aj prvé dodávky plynu. Do konca minulého roka uzavrela spoločnosť kontrakty na dodávky plynu v celkovom objeme 194 gigawatthodín.

Podnik, ktorý zamestnával ku koncu vlaňajška 24 ľudí, dosiahol vlani čistý zisk na úrovni 1,7 milióna eur, pričom rok predtým to bolo niečo vyše 995 tisíc eur. Tržby spoločnosti sa vyšplhali na takmer 170 miliónov eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o necelých 27 %.

SE Predaj je stopercentnou dcérskou spoločnosťou Slovenských elektrární. Na slovenskom energetickom trhu pôsobí od roku 2009. Svojim odberateľom dodáva elektrinu a od minulého roka aj plyn. Medzi jej zákazníkov patria veľkoodberatelia z rôznych priemyselných odvetví, ale aj menšie firmy a taktiež aj domácnosti.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 10. augusta 2014 11:46

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...