Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Plynovod Nord Stream 2 je politický projekt, myslí si prezident Poľska

Plynovod Rusko plyn
Ilustračné foto SITA/AP

Plynovod, ktorý by obchádzal tradičné prepravné trasy cez Ukrajinu a Slovensko, nemá „žiadne ekonomické opodstatnenie“, uviedol poľský prezident Andrzej Duda počas schôdzky so svojimi partnermi z Maďarska, ČR a Slovenska.

Plynovod Nord Stream 2, ktorý by dopravoval zemný plyn z Ruska priamo do Nemecka a obchádzal tradičné prepravné trasy cez Ukrajinu a Slovensko, nemá podľa poľského prezidenta Andrzeja Dudu „žiadne ekonomické opodstatnenie“. Podľa neho ide o politický projekt, ktorý v mene Ruska realizuje spoločnosť Gazprom. Duda to uviedol v sobotu počas záverečného dňa dvojdňovej schôdzky prezidentov Poľska, Maďarska, Českej republiky a Slovenska v juhopoľskom meste Rzeszów.

Prezidenti všetkých štyroch krajín sa zhodli na tom, že efektívna energetická únia je taká, ktorá zabezpečí konkurenčné dodávky energií do Európy v kombinácii s „reálnou diverzifikáciou zdrojov dodávok plynu“, povedal Duda podľa poľskej tlačovej agentúry PAP.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 16. októbra 2016 14:02Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...