Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynovod Rusko plyn
Ilustračné foto SITA/AP
16. októbra 2016 14:02 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Plynovod Nord Stream 2 je politický projekt, myslí si prezident Poľska

Plynovod, ktorý by obchádzal tradičné prepravné trasy cez Ukrajinu a Slovensko, nemá „žiadne ekonomické opodstatnenie“, uviedol poľský prezident Andrzej Duda počas schôdzky so svojimi partnermi z Maďarska, ČR a Slovenska.

Plynovod Nord Stream 2, ktorý by dopravoval zemný plyn z Ruska priamo do Nemecka a obchádzal tradičné prepravné trasy cez Ukrajinu a Slovensko, nemá podľa poľského prezidenta Andrzeja Dudu „žiadne ekonomické opodstatnenie“. Podľa neho ide o politický projekt, ktorý v mene Ruska realizuje spoločnosť Gazprom. Duda to uviedol v sobotu počas záverečného dňa dvojdňovej schôdzky prezidentov Poľska, Maďarska, Českej republiky a Slovenska v juhopoľskom meste Rzeszów.

Prezidenti všetkých štyroch krajín sa zhodli na tom, že efektívna energetická únia je taká, ktorá zabezpečí konkurenčné dodávky energií do Európy v kombinácii s „reálnou diverzifikáciou zdrojov dodávok plynu“, povedal Duda podľa poľskej tlačovej agentúry PAP.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame