Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn ceny
Plynový horák SITA
13. apríla 2016 14:52 PlynSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Plynové vratky sa možno ešte zopakujú

Takzvané plynové vratky sú podľa ministra hospodárstva Petra Žigu jednou z foriem boja s energetickou chudobou.

Domácnosti sa možno dočkajú takzvaných vratiek plynu aj počas vládnutia nového kabinetu. Pripustil to minister hospodárstva Peter Žiga. „Čo sa týka vratiek za plyn, bude na rozhodnutí vlády, či takýto krok spraví alebo nie,“ uviedol po stredajšom rokovaní vlády minister Žiga. On osobne by bol za opätovné vyplácanie štátneho príspevku na zemným plyn slovenským domácnostiam. „Ja si myslím, že je to jedna z foriem, ako bojovať s energetickou chudobou,“ konštatoval Žiga.

Plynovú vratku zaviedla druhá vláda Roberta Fica, ako jedno z opatrení v rámci sociálneho balíčka. Zhruba 1,4 mil. domácnostiam štát zaslal šek v sume od 10 do 165 eur podľa toho, koľko plynu vlani odobrali. Zo štátneho rozpočtu išlo na plynové vratky zhruba 47 miliónov eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies