Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPP
Ilustračné foto. SITA
10. decembra 2017 13:14 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Plynári z SPP chcú podporiť slovenský film

SPP tvrdí, že spolupráca s Audiovizuálnym fondom môže prispieť k rozvoju slovenského filmu, prezentácii slovenskej kultúry v zahraničí a tiež posilniť dobré meno SPP.

Zvýšenie finančných prostriedkov od neštátneho sektora (mimo štátny rozpočet) na podporu náročných audiovizuálnych projektov je cieľom iniciatívneho materiálu, ktorý na vládu predkladá minister hospodárstva Peter Žiga. Prijatím Návrhu posilnenia značky SPP prostredníctvom poskytnutia príspevku k rozvoju audiovizuálnej kultúry sa otvoria možnosti podpory pre väčšie množstvo produkčne a rozpočtovo náročných filmov prostredníctvom Audiovizuálneho fondu. Malo by to mať pozitívny vplyv na audiovizuálny priemysel, teda podnikateľské subjekty, ktoré v ňom pôsobia a posilní to aj značku Slovenského plynárenského priemyslu (SPP). Audiovizuálny fond totiž SPP požiadal o 1 500 000 eur na podporu filmových projektov.

Požiadali o súhlas

Návrh vychádza zo žiadosti, s ktorou sa SPP obrátil na Ministerstvo hospodárstva (MH) SR 9. novembra tohto roka. SPP na základe uznesenia predstavenstva požiadal ministerstvo hospodárstva, aby posúdil žiadosť fondu o finančnú podporu audiovizuálnej kultúry, a aby ako jediný akcionár spoločnosti SPP rozhodol vo veci prevodu jeden a pol milióna eur z SPP v prospech Audiovizuálneho fondu. „Ministerstvo hospodárstva SR si je vedomé dôležitosti zvyšovania pozitívneho vnímania značky SPP, a preto navrhuje uvoľniť požadované finančné prostriedky zo spoločnosti SPP v prospech Audiovizuálneho fondu,“ píše sa v návrhu.

SPP oslovil ministerstvo hospodárstva na základe žiadosti Audiovizuálneho fondu z 8. novembra, v ktorej fond ponúka plynárenskému priemyslu spoluprácu v oblasti podpory audiovizuálnej kultúry a žiada o poskytnutie finančných prostriedkov vo výške 1 500 000 eur. „Ako uvádza Audiovizuálny fond vo svojej žiadosti, vzhľadom na limitované finančné prostriedky nie je častokrát možné podporiť všetky kvalitné projekty takou sumou, ktorá by zabezpečila ich realizáciu. Ide predovšetkým o rozpočtovo a produkčne náročnejšie projekty, ktoré ale predpokladajú aj vyššiu divácku návštevnosť,“ píše v návrhu MH SR.

Ministerstvo súhlasí

SPP sa venuje viacerým projektom spoločenskej zodpovednosti a spolupráca s Audiovizuálnym fondom môže podľa neho prispieť k rozvoju slovenského filmu, prezentácii slovenskej kultúry v zahraničí a tiež posilniť dobré meno SPP. „Ministerstvo hospodárstva SR si je vedomé dôležitosti zvyšovania pozitívneho vnímania značky SPP, ktorá je súčasťou Obchodného plánu SPP na rok 2017, a zároveň doterajšiu spoločensky aj kultúrne významnú angažovanosť SPP, a preto s prevodom finančných prostriedkov vo výške 1 500 000 eur v prospech Audiovizuálneho fondu súhlasí,“ uvádza sa ďalej v materiále.

SPP pomáha, podporuje a poskytuje finančné dary na charitatívne, filantropické či iné verejnoprospešné projekty prostredníctvom Nadácie SPP. Pod spoločnosť taktiež patrí neinvestičný fond EkoFond, ktorého cieľom je napĺňanie politiky Európskej únie v oblasti energetickej efektívnosti. Od roku 2004 SPP spolu s Nadáciou SPP prispieva do programu Ministerstva kultúry SR venovanému záchrane kultúrnych pamiatok Obnovme si svoj dom. Prevádzkuje Slovenské plynárenské múzeum a Galériu SPP. SPP, Nadácia SPP a Ekofond od roka 2012 pripravujú program SPPoločne založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame