Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynovod plyn
Ilustračná snímka FreeDigitalPhotos.net
28. januára 2016 14:10 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Plánujú vybudovať plynovod medzi Poľskom a Nórskom

Poľská štátna plynárenská firma PGNiG chce do roku 2022 dokončiť plynovod z Nórska, ktorý bude mať prepravnú kapacitu niekoľko miliárd kubických metrov ročne. Chce znížiť závislosť od Ruska, odkiaľ teraz dováža do 10,2 mld. kubických metrov ročne.

Poľská plynárenská spoločnosť PGNiG plánuje vybudovať plynovod medzi Poľskom a Nórskom, aby znížila svoju závislosť na Rusku. Očakáva sa, že plynovod do roku 2022 zväčší kapacitu dopravy plynu do Poľska o niekoľko miliárd metrov kubických plynu. Firma PGNiG to uviedla vo štvrtok. Načasovanie projektu znamená, že plynovod by mal byť v prevádzke v roku 2022, kedy sa skončí platnosť terajšej dohody o nákupe plynu medzi poľskou štátnou spoločnosťou PGNiG a ruským Gazpromom.

PGNiG nakupuje od Gazpromu ročne do 10,2 mld. kubických metrov plynu, čím uspokojuje podstatnú časť ročnej spotreby plynu v Poľsku, ktorá je na úrovni takmer 16 mld. kubických metrov. „Do roku 2022 chceme mať technickú možnosť dopravovať niekoľko miliárd kubických metrov plynu zo severu,“ uviedla PGNiG vo vyhlásení.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame