Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPP
Ilustračné foto. SITA
16. októbra 2015 15:48 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od SPPSITA

Plánujete usporiť na energiách? Plynári vedia ako na to.

Zákazníci SPP môžu ušetriť viac ako 5500 eur. Vďaka hybridnému plynovému tepelnému čerpadlu totiž môžu znížiť svoje platby za energie až o 40 % ročne. Navyše odborníci z SPP pomôžu získať na inštaláciu tohto zariadenia štátnu dotáciu.

Hybridné tepelné čerpadlo predstavuje unikátnu a efektívnu technológiu, ktorá kombinuje tepelné čerpadlo a kondenzačný kotol v jednom. Zariadenie neustále monitoruje vonkajšiu teplotu. Na základe merania sa automaticky prepína do najefektívnejšieho režimu prevádzky. Vďaka tomu môže používateľ ušetriť 25 – 40 % nákladov za energie ročne.

Napríklad majitelia nového bungalovu pre štyroch ľudí s obytnou plochou viac ako 100 m2, tak môžu usporiť na energiách každý rok takmer 470 eur. Keby využívali plynový kondenzačný kotol, zaplatili by viac ako 1100 eur ročne.

SPP navyše ponúka na kúpu tohto tepelného čerpadla exkluzívnu bonusovú zľavu vo výške viac ako 700 €, predĺženú 5-ročnú záruku a bezplatnú ročnú prehliadku zariadenia. Celkovo tak úspora za päť rokov môže prekročiť viac ako 5000 eur. Okrem hybridného tepelného čerpadla môžu zákazníci SPP získať za výhodných podmienok aj štandardné tepelné čerpadlo vzduch – voda (15 % zľava), alebo solárne kolektory (zľava 10 %).

Keďže prostredníctvom projektu Zelená domácnostiam, štát rozdelí na podporu využívania obnoviteľných zdrojov energie až 45 mil. eur, je teraz výmena tepelného zdroja dostupná pre každého. Jedna domácnosť môže získať zľavu na prvotnú investíciu až do výšky 50 %. Podmienkou získania dotácie je partnerstvo so štátom oprávnenou spoločnosťou. SPP so svojím partnerom pomôže zákazníkom pri získaní dotácie od štátu, poradí im s výberom vhodného zariadenia a zabezpečí jeho inštaláciu a servis.

Proces spolupráce bude veľmi jednoduchý. Po zadaní dopytu prostredníctvom formulára na stránke SPP poskytneme zákazníkom odborné poradenstvo v celom procese. Od individuálneho riešenia pre ich domácnosť, cez pomoc s podaním žiadosti o štátnu dotáciu, až po zabezpečenie dodávky a montáže zvoleného zariadenia a jeho servis. V prípade potreby dofinancovania môžu zákazníci využiť výhodný Energoúver od SPP.

SPP dokáže poradiť so zlepšením energetickej efektívnosti aj malým a stredným podnikateľom. Pri obnove technického zariadenia môžu firmy takisto využiť širokú ponuku spotrebičov za výhodné ceny a ďalšie zľavy.

Viac informácií získate na Zákazníckej linke 0850 111 363 alebo priamo na webe SPP, či on-line poradni na stránke SPP.

Príklad úspor s Hybridným tepelným čerpadlom

Typ domu: Novostavba – bungalov

Energetická trieda: B

Zastavaná plocha: 225 m2

Obytná plocha: 107 m2

Úžitková plocha: 157 m2

Plocha okien a dverí: 40 m2

Garáž: je súčasťou domu a je temperovaná

Vykurovanie: podlahové, nízkoteplotné (do 40°C)

Počet obyvateľov: 3 – 5

Výpočtová tepelná strata: 11 kWh

Spotreba tepla na vykurovanie: 18,3 MWh

Spotreba tepla na ohrev TV: 4,3 MWh

Porovnanie ročných nákladov na vykurovanie a ohrev teplej vody podľa zdroja tepla:

Ročná potreba tepla Hybridné tepelné čerpadlo (ročná účinnosť 520 %) Plynový kondenzačný kotol (ročná účinnosť 95 %)

(bez vplyvu účinnosti zdroja) [kWh]

Ročná potreba tepla [kWh]

Prevádzkové náklady [€]

Ročná potreba tepla [kWh]

Prevádzkové náklady [€]

Vykurovanie

18 349

5 417

421

19 267

879

Ohrev teplej vody

4 252

4 464

212

4 890

223

SPOLU

22 601

9 882

633

24 156

1 102

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) je najvýznamnejším dodávateľom plynu na Slovensku, ktorý priamo nadväzuje na takmer 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Vďaka tomu je najväčším dodávateľom energií na slovenskom trhu. SPP zabezpečuje spoľahlivé, bezpečné a konkurencieschopné dodávky elektriny a plynu a s nimi spojené služby tak na Slovensku, ako aj na medzinárodných trhoch. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame