Petrom plánuje investície za 400 mil. eur do ťažby ropy

29. marca 2013 0:00

Najväčšia rumunská ropná a plynárenská spoločnosť Petrom, ktorej majoritným majiteľom je rakúska firma OMV, plánuje do roku 2015 investovať 400 mil. eur do projektov ďalšej ťažby ropy z existujúcich ložísk. Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení, ktoré zverejnila v piatok. Prvým ropným ložiskom do ktorého bude investovať, a to 200 mil. eur, je Suplacu de Barcau na severozápade krajiny s možnosťou ťažby dlhšou ako 50 rokov. Denná ťažba ropy z tohto ložiska sa podieľa zhruba 10 percentami na celkovej produkcii Petromu.

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

„Ťažíme z dlhodobo využívaných ložísk a za posledné roky sme boli schopní obmedziť pokles ťažby na zhruba 1 % ročne,“ povedala šéfka Petromu Mariana Gheorgheová. „V súčasnosti uspokojujeme približne 40 % dopytu po rope a plyne v Rumunsku. Projekty ďalšej ťažby z existujúcich ložísk sú a budú nevyhnutné pre udržanie stabilnej produkcie,“ poznamenala.

Petrom je najväčšou ropnou a plynárenskou spoločnosťou v juhovýchodnej Európe. Svoje ropné produkty distribuuje na trhoch Rumunska, Moldavska, Bulharska a Srbska, a to prostredníctvom siete približne 800 benzínových staníc prevádzkovaných pod značkami Petrom a OMV.Čo si o tom myslíte?