Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
29. marca 2013 0:00 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Petrom plánuje investície za 400 mil. eur do ťažby ropy

Najväčšia rumunská ropná a plynárenská spoločnosť Petrom, ktorej majoritným majiteľom je rakúska firma OMV, plánuje do roku 2015 investovať 400 mil. eur do projektov ďalšej ťažby ropy z existujúcich ložísk. Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení, ktoré zverejnila v piatok. Prvým ropným ložiskom do ktorého bude investovať, a to 200 mil. eur, je Suplacu de Barcau na severozápade krajiny s možnosťou ťažby dlhšou ako 50 rokov. Denná ťažba ropy z tohto ložiska sa podieľa zhruba 10 percentami na celkovej produkcii Petromu.

„Ťažíme z dlhodobo využívaných ložísk a za posledné roky sme boli schopní obmedziť pokles ťažby na zhruba 1 % ročne,“ povedala šéfka Petromu Mariana Gheorgheová. „V súčasnosti uspokojujeme približne 40 % dopytu po rope a plyne v Rumunsku. Projekty ďalšej ťažby z existujúcich ložísk sú a budú nevyhnutné pre udržanie stabilnej produkcie,“ poznamenala.

Petrom je najväčšou ropnou a plynárenskou spoločnosťou v juhovýchodnej Európe. Svoje ropné produkty distribuuje na trhoch Rumunska, Moldavska, Bulharska a Srbska, a to prostredníctvom siete približne 800 benzínových staníc prevádzkovaných pod značkami Petrom a OMV.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame