Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Národná rada SR NR
Národná rada SR SITA
4. apríla 2017 11:18 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Parlament začal rokovať o regulačnom zákone v zrýchlenom konaní

Podľa ministra hospodárstva Petra Žigu je dôvodom skráteného legislatívneho konania hrozba značných hospodárskych škôd štátu.

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) začali rokovať o novele zákona o regulácii v sieťových odvetviach v skrátenom legislatívnom konaní. Koaliční poslanci totiž zahlasovali za vládny návrh na zrýchlené konanie pri spomínanej novele. Ako uviedol počas rozpravy minister hospodárstva Peter Žiga, dôvodom skráteného legislatívneho konania je hrozba značných hospodárskych škôd štátu. Opačný názor mali opoziční poslanci, ktorí sú presvedčení, že na skrátené konanie nie je žiadny dôvod.

Vďaka novele zákona o regulácii v sieťových odvetviach by sa malo posilniť postavenie vlády pri činnosti a kontrole Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Na základe novely totiž ministerstvá hospodárstva a životného prostredia znova získajú kompetenciu vyjadrovať sa k cenovým rozhodnutiam úradu. Podľa novely bude taktiež menovanie šéfa ÚRSO už len v rukách vlády. Doteraz ho menoval na návrh vlády prezident SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame