Parlament začal rokovať o regulačnom zákone v zrýchlenom konaní

4. apríla 2017 11:18
SITA

Podľa ministra hospodárstva Petra Žigu je dôvodom skráteného legislatívneho konania hrozba značných hospodárskych škôd štátu.

Národná rada SR NR
Národná rada SR SITA

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) začali rokovať o novele zákona o regulácii v sieťových odvetviach v skrátenom legislatívnom konaní. Koaliční poslanci totiž zahlasovali za vládny návrh na zrýchlené konanie pri spomínanej novele. Ako uviedol počas rozpravy minister hospodárstva Peter Žiga, dôvodom skráteného legislatívneho konania je hrozba značných hospodárskych škôd štátu. Opačný názor mali opoziční poslanci, ktorí sú presvedčení, že na skrátené konanie nie je žiadny dôvod.

Vďaka novele zákona o regulácii v sieťových odvetviach by sa malo posilniť postavenie vlády pri činnosti a kontrole Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Na základe novely totiž ministerstvá hospodárstva a životného prostredia znova získajú kompetenciu vyjadrovať sa k cenovým rozhodnutiam úradu. Podľa novely bude taktiež menovanie šéfa ÚRSO už len v rukách vlády. Doteraz ho menoval na návrh vlády prezident SR.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?