Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektráreň
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
7. júna 2013 12:30 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Paríž a Tokio posilnia spoluprácu v jadrovej energii

Japonsko a Francúzsko chcú zvýšiť svoj podiel na globálnom trhu s jadrovou energiou. Dohodu v piatok potvrdili japonský premiér Šinzo Abe a francúzsky prezident Francois Hollande. Roztavenie reaktora v jadrovej elektrárni Fukušima, ktorú zasiahlo v marci 2011 ničivé zemetrasenie a tsunami, vyvolalo v Japonsku obavy o bezpečnosť jadrovej energie. Vláda v Tokiu však chce obnoviť prevádzku reaktorov a premiér Abe ubezpečuje, že japonské technológie prispejú k zvýšeniu globálnych bezpečnostných štandardov. „Verím, že Japonsko a Francúzsko sú v tomto zmysle najlepšími partnermi vo svete,“ povedal Abe na spoločnej tlačovej konferencii s Hollandeom.

Francúzskeho prezidenta sprevádza na trojdňovej návšteve Japonska vyše tridsaťčlenná delegácie predstaviteľov firiem vrátane šéfa nukleárneho gigantu Areva Luca Oursela. Japonské a francúzske spoločnosti sa už v máji dohodli na spolupráci pri výstavbe druhej jadrovej elektrárne v Turecku za 22 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame