Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrické vedenie elektrina
Ilustračné foto SITA
24. júla 2013 11:23 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Organizáciám v Malackách dodá elektrinu Komunal Energy

Spoločnosť Komunal Energy vyhrala tender na dodávku elektriny pre mestské organizácie v Malackách. Za dva roky tak môže za dodávku elektriny pre základné a materské školy a pre centrá voľného času, kultúry a sociálnych služieb v Malackách zinkasovať bezmála 559 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. „Predpokladané množstvo spolu za všetky odberné miesta a za zmluvné obdobie prestavuje 4 200 megawatthodín,“ uvádza sa v oznámení o výsledku verejného obstarávania.

Alternatívny dodávateľ Komunal Energy v tomto tendri uspel spomedzi piatich uchádzačov. Oproti prvotnej predpokladanej hodnote zákazky bola jeho ponuka nižšia o viac ako 70 tis. eur. Spoločnosť bude pritom dodávať mestským organizáciám v Malackách elektrickú energiu s prevzatím zodpovednosti za odchýlku. Zároveň má podľa podmienok súťaže zabezpečiť distribúciu elektriny a distribučných služieb v kvalite garantovanej technickými podmienkami prevádzkovania distribučnej sústavy na základe rámcovej dohody.

Spoločnosť Komunal Energy, s.r.o. vznikla 1. januára 2012 fúziou firiem Komunal Energy, a.s. a Bicorn SK, s.r.o. Pôvodná spoločnosť Komunal Energy, a.s. vznikla ešte v roku 2007 a pôvodne bola zameraná na riešenie úloh a problémov spojených s riadiacou činnosťou jednotlivých zložiek samosprávy. Postupne sa hlavným predmetom činnosti stala dodávka elektriny pre mestá a obce zoskupené v Združení miest a obcí Slovenska a firma sa tak začlenila medzi alternatívnych dodávateľov elektriny na Slovensku. V súčasnosti svojim odberateľom ponúka aj dodávky plynu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame