Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Organizáciám v Malackách dodá elektrinu Komunal Energy

Elektrické vedenie elektrina
Ilustračné foto SITA

Spoločnosť Komunal Energy vyhrala tender na dodávku elektriny pre mestské organizácie v Malackách. Za dva roky tak môže za dodávku elektriny pre základné a materské školy a pre centrá voľného času, kultúry a sociálnych služieb v Malackách zinkasovať bezmála 559 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. „Predpokladané množstvo spolu za všetky odberné miesta a za zmluvné obdobie prestavuje 4 200 megawatthodín,“ uvádza sa v oznámení o výsledku verejného obstarávania.

Alternatívny dodávateľ Komunal Energy v tomto tendri uspel spomedzi piatich uchádzačov. Oproti prvotnej predpokladanej hodnote zákazky bola jeho ponuka nižšia o viac ako 70 tis. eur. Spoločnosť bude pritom dodávať mestským organizáciám v Malackách elektrickú energiu s prevzatím zodpovednosti za odchýlku. Zároveň má podľa podmienok súťaže zabezpečiť distribúciu elektriny a distribučných služieb v kvalite garantovanej technickými podmienkami prevádzkovania distribučnej sústavy na základe rámcovej dohody.

Spoločnosť Komunal Energy, s.r.o. vznikla 1. januára 2012 fúziou firiem Komunal Energy, a.s. a Bicorn SK, s.r.o. Pôvodná spoločnosť Komunal Energy, a.s. vznikla ešte v roku 2007 a pôvodne bola zameraná na riešenie úloh a problémov spojených s riadiacou činnosťou jednotlivých zložiek samosprávy. Postupne sa hlavným predmetom činnosti stala dodávka elektriny pre mestá a obce zoskupené v Združení miest a obcí Slovenska a firma sa tak začlenila medzi alternatívnych dodávateľov elektriny na Slovensku. V súčasnosti svojim odberateľom ponúka aj dodávky plynu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...