Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NR SR
Plénum NR SR SITA
25. novembra 2014 14:29 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Opozícia chcela hovoriť o Mochovciach. Mali smolu, Smer nie.

Nezaradený poslanec Národnej rady SR Jozef Kollár chcel doplniť program 44. schôdze o nový bod, aby rezort hospodárstva predložil štúdiu realizovateľnosti dostavby Mochoviec, ako aj návrh finančného uzatvorenia privatizácie Slovenských elektrární.

Parlament nebude diskutovať o predražení dostavby jadrovej elektrárne Mochovce, ktorá oproti pôvodne plánovanej sume 2,8 miliardy bude stáť vyše 4,6 miliardy eur. Dostavbu Mochoviec presadila prvá vláda Roberta Fica. Nezaradený poslanec Jozef Kollár žiadal doplniť program 44. schôdze o nový bod, aby rezort hospodárstva predložil štúdiu realizovateľnosti dostavby Mochoviec, ako aj návrh finančného uzatvorenia privatizácie Slovenských elektrární. Poslanci Smeru-SD Kollárov návrh zamietli.

Opozičný poslanec argumentoval, že štát ako 34-percentný akcionár Slovenských elektrární na nedávnom valnom zhromaždení podniku zdvihol ruku za navýšenie prostriedkov potrebných pre dostavbu Mochoviec o 800 miliónov eur. Dostavba blokov v Mochovciach tak z pôvodných 2,8 mld. eur a neskorších 3,8 mld. nateraz narástla na 4,6 miliardy eur.

Akcionári na mimoriadnom valnom zhromaždení 21. novembra tiež definitívne schválili termíny dostavby jadrových blokov. Tretí blok by mal začať komerčne vyrábať elektrinu v novembri 2016 a štvrtý o rok neskôr. Slovenské elektrárne pokryjú navýšenie prostriedkov na dostavbu mochoveckých blokov z vlastných prostriedkov a vďaka úverom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies