Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

OPEC zrejme predĺži redukciu ťažby ropy

Ropa ťažba
Ilustračné foto. pixabay.com

Iracký minister ropného priemyslu Džabár Alí Luajbí povedal, že existuje široká dohoda ministrov všetkých členských štátov OPEC-u o predĺžení obmedzenia ťažby do konca budúceho roka.

Členské štáty Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ropné krajiny, ktoré s nimi spolupracujú, smerujú na stretnutie vo Viedni s jasnými náznakmi konsenzu v otázke predĺženia dohody o redukcii ťažby. Takéto očakávania pred štvrtkovým zasadaním posilnil iracký minister ropného priemyslu Džabár Alí Luajbí, ktorý povedal, že existuje široká dohoda ministrov všetkých členských štátov OPEC-u „o predĺžení obmedzenia ťažby“ do konca budúceho roka.

Ceny ropy v súčasnosti kolíšu okolo hodnoty 60 USD za barel, čiže v medziročnom porovnaní sú vyššie o takmer 20 percent. Podľa predstaviteľov OPEC-u zotavenie cien je výsledkom rozhodnutia o znížení ťažby z novembra minulého roka. Členovia OPEC-u a ich partneri, ktorí nie sú členmi kartelu, sa vtedy dohodli na znížení produkcie ropy o 1,8 mil. barelov denne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 30. novembra 2017 10:49Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...