Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

OPEC v júni produkciu zrejme nezníži

Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

V nedeľu to uviedol iránsky minister ropného priemyslu Bijan Zanganeh s tým, že na zníženie produkcie je potrebný súhlas každého člena organizácie a to je nepravdepodobné.

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) v júni pravdepodobne nezmení strop produkcie ropy. V nedeľu to uviedol iránsky minister ropného priemyslu Bijan Zanganeh. Informovala o tom agentúra Mehr. „Zníženie stropu produkcie OPECu vyžaduje konsenzus všetkých členov… vzhľadom na súčasné podmienky sa zdá nepravdepodobné, že by sa strop produkcie OPEC-u znížil,“ povedal Zanganeh.

Minulý mesiac Zanganeh vyhlásil, že OPEC by sa mal znížiť strop dennej produkcie aspoň o 5 % na približne 1,5 mil. barelov ropy denne. Zasadnutie členských krajín sa uskutoční 5. júna.

Nižšie ceny ropy sú problémom pre menej bohatých členov OPEC-u, vrátane Iránu. Hoci by na zasadnutí vo Viedni mali zaznieť výzvy na zníženie produkcie, aj predstavitelia z krajín, ktoré to podporujú, to považujú za nepravdepodobné. Na novembrovom zasadnutí členovia OPEC-u rozhodli o ponechaní produkcie na nezmenenej úrovni.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 25. mája 2015 10:52

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...