Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
25. mája 2015 10:52 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

OPEC v júni produkciu zrejme nezníži

V nedeľu to uviedol iránsky minister ropného priemyslu Bijan Zanganeh s tým, že na zníženie produkcie je potrebný súhlas každého člena organizácie a to je nepravdepodobné.

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) v júni pravdepodobne nezmení strop produkcie ropy. V nedeľu to uviedol iránsky minister ropného priemyslu Bijan Zanganeh. Informovala o tom agentúra Mehr. „Zníženie stropu produkcie OPECu vyžaduje konsenzus všetkých členov… vzhľadom na súčasné podmienky sa zdá nepravdepodobné, že by sa strop produkcie OPEC-u znížil,“ povedal Zanganeh.

Minulý mesiac Zanganeh vyhlásil, že OPEC by sa mal znížiť strop dennej produkcie aspoň o 5 % na približne 1,5 mil. barelov ropy denne. Zasadnutie členských krajín sa uskutoční 5. júna.

Nižšie ceny ropy sú problémom pre menej bohatých členov OPEC-u, vrátane Iránu. Hoci by na zasadnutí vo Viedni mali zaznieť výzvy na zníženie produkcie, aj predstavitelia z krajín, ktoré to podporujú, to považujú za nepravdepodobné. Na novembrovom zasadnutí členovia OPEC-u rozhodli o ponechaní produkcie na nezmenenej úrovni.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame