Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto pixabay.com
28. marca 2018 14:52 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

OPEC rozhodne o predĺžení ťažobných kvót do konca tohto roka

Členské krajiny OPEC-u a ich partneri, ktorí nie sú členmi kartelu, sa v roku 2016 dohodli na znížení produkcie ropy o 1,8 mil. barelov denne.

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) rozhodne do konca tohto roka, či a na ako dlho predĺži súčasné znížené ťažobné kvóty. Vyhlásil to v stredu iracký minister ropného priemyslu Džabár Alí Luajbí.

Podľa agentúry AP niektorí členovia ropného kartelu zvažujú predĺženie kvót o šesť mesiacov, kým iní preferujú tri mesiace. Podľa irackého ministra sa jeho krajina prispôsobí väčšinovému názoru organizácie.

Členské krajiny OPEC-u a ich partneri, ktorí nie sú členmi kartelu, sa v roku 2016 dohodli na znížení produkcie ropy o 1,8 mil. barelov denne. Cieľom tohto kroku je podporiť ceny obmedzením ponuky. Irak, ktorý je v rámci organizácie najväčším producentom ropy, zredukoval dennú ťažbu o 210 tis. barelov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame