Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
23. februára 2016 8:40 Ropa a pohonné látkyAktuality od SITASITA

OPEC avizuje ďalšiu spoluprácu s cieľom znížiť ponuku ropy

Krajiny OPEC-u a nečlenské krajiny by mohli hlbšie spolupracovať, ak sa zmrazenie produkcie osvedčí.

Krajiny Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a nečlenské krajiny by neskôr mohli urobiť ďalšie kroky na zníženie nadbytku produkcie, ak sa predbežná dohoda o zmrazení produkcie ukáže ako úspešná. V pondelok to uviedol generálny tajomník OPEC-u Abdullah al-Badri. „Myslím, že toto je prvý krok, aby sme videli, čo môžeme dosiahnuť,“ povedal Badri. Dohodu uzavreli minulý týždeň Saudská Arábia, Rusko a ďalší producenti. Irán má dohodu ešte formálne akceptovať.

Spolupráca aj v USA

„Prvý krok je zmrazenie produkcie. Možno, ak to bude úspešné, v budúcnosti môžeme urobiť iné kroky,“ povedal Badri. Taktiež zopakoval, že je pripravený na spoluprácu krajín, ktoré patria do OPEC-u a ďalších producentov. Rovnako je ochotný rokovať s americkými producentmi. Nehovoril však o tom, aké kroky od amerických producentov očakáva.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame