Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto omv.com
13. mája 2014 11:24 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

OMV začiatkom roka s poklesom zisku

Pokles zisku v prvom kvartáli o 21 % rakúska ropná a plynárenská skupina vysvetľuje najmä klesajúcimi rafinérskymi maržami.

Základný prevádzkový zisk rakúskej ropnej a plynárenskej spoločnosti OMV v prvom kvartáli oslabil o 21 % na 668 mil. eur. K poklesu podľa vyhlásenia spoločnosti prispeli najmä nižšie rafinérske marže. Základný čistý zisk sa znížil o 13 % na 302 mil. eur. Pomer medzi dlhom a vlastným kapitálom sa v sledovanom období pohyboval na úrovni 29 %, čo bolo podľa spoločnosti v súlade s jej dlhodobými cieľmi. OMV zároveň v utorok znížila svoj tohtoročný plán produkcie na 310 až 330 tis. barelov ropného ekvivalentu denne zo skoršie plánovaných 320 až 340 tis. barelov. Bezpečnostnú situáciu v Líbyi, ktorá pred rokom 2011 zodpovedala za 10 % produkcie skupiny, je podľa OMV ťažko predvídať. Dolná hranica nového odhadu znamená, že po zastavení v marci sa produkciu v krajine do konca tohto roku nepodarí obnoviť.

Spoločnosť OMV vznikla v roku 1956 a v súčasnosti má vedúcu pozíciu integrovaného ropného a plynárenského koncernu v strednej Európe. Na Slovensku pôsobí prostredníctvom svojej dcérskej firmy OMV Slovensko od roku 1991, keď bola v Bratislave otvorená prvá čerpacia stanica pod značkou OMV. V súčasnosti je na Slovensku podľa internetovej stránky spoločnosti 95 čerpacích staníc a zamestnáva takmer 1 300 pracovníkov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame