Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria
Nemecká rafinéria Bayernoil bayernoil.de
1. júla 2014 14:33 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

OMV sa zbavila podielu v nemeckej rafinérii Bayernoil

Predajom Bayernoil zavŕšila spoločnosť OMV optimalizáciu portfólia rafinérii.

Spoločnosť OMV definitívne predala 45-percentný podiel v nemeckej rafinérskej sieti Bayernoil. „Táto transakcia predstavuje najväčší krok v rámci programu odpredaja, ktorého cieľom je ku koncu roka 2014 získať až jednu miliardu eur. Predajom Bayernoil sa zavŕšila optimalizácia portfólia rafinérií. Zostávajúce rafinérie OMV sú súčasťou ropného a petrochemického portfólia, s ktorým sú spojené konkurenčné výhody na našich hlavných trhoch,“ uviedol člen výkonnej rady zodpovedný za segment rafinácie a marketingu OMV Manfred Leitner.

„S uzavretím tejto transakcie ukázalo OMV opäť schopnosť implementovať svoju stratégiu, ktorú predložilo v roku 2011,“ dodal generálny riaditeľ OMV Gerhard Roiss. Od tohto obdobia predala spoločnosť OMV okrem iného siete čerpacích staníc v Bosne a Hercegovine a v Chorvátsku, rovnako ako svoj segment mazív. Všetky transakcie mali zlepšiť hotovostnú pozíciu spoločnosti.

OMV bude aj naďalej prevádzkovať tri rafinérie s ročnou kapacitou asi 17,4 milióna ton. Konkrétne sú to rafinérie Schwechat (Rakúsko) a Burghausen (južné Nemecko), ktoré sú začlenené do petrochemickej výroby, zatiaľ čo rafinéria v Petrobrazi (Rumunsko) sa venuje výlučne spracovaniu rumunskej ropy.

Spoločnosť OMV Aktiengesellschaft je jedna z najväčších kótovaných priemyselných spoločností v Rakúsku, s celkovými tržbami 42,42 miliardy eur a 27 tisíc zamestnancami. OMV prevádzkuje sieť plynovodov v Rakúsku a vlastní zásobníky zemného plynu v Rakúsku a Nemecku. V oblasti rafinácie a predaja má OMV ročnú spracovateľskú kapacitu na úrovni 17,4 miliónov ton a ku koncu roka 2013 vlastnila 4 200 čerpacích staníc v 11 krajinách.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame