Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektromer elektrina spotreba
Ilustračné foto Marcela Dargajová
9. júna 2014 14:25 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Odpočet elektromerov stojí západniarov milióny eur

Západoslovenská distribučná plánuje dať na odpočet elektromerov počas štyroch rokov necelé tri milióny eur.

Spoločnosť Západoslovenská distribučná, a. s. plánuje vynaložiť počas štyroch rokov na odpočet ročne zúčtovaných zákazníkov necelé tri milióny eur. Firma už vypísala tender na dodávateľa, ktorý jej odpočet u viac ako 4,6 milióna elektromerov zabezpečí. Víťazom tendra sa stane spoločnosť, ktorá príde do výberového konania s najnižšou ponúkanou cenou za svoje služby.

Víťaz tendra bude musieť pre západoslovenských energetikov okrem iného zabezpečiť odpočet domácností, odpočet ročne zúčtovaných podnikateľov, odpočet podľa individuálnej potreby energetikov, či vizuálnu kontrolu odberných miest. Západoslovenská distribučná plánuje podpísať na spomínané služby rámcovú dohodu až s troma uchádzačmi. „Ak uchádzač na prvom mieste nebude schopný poskytnúť službu v požadovanom termíne vyhradzujeme si právo objednať službu od druhého uchádzača. V prípade ak ani druhý nebude schopný poskytnúť službu nastúpi tretí uchádzač. Uchádzač v takomto prípade nemá nárok na náhradu ušlého zisku ani náhradu nákladov spojených so zrušením objednávky,“ informuje spoločnosť vo vyhlásenom tendri. Záujemcovia môžu predkladať svoje ponuky do 21. júla.

Spoločnosť Západoslovenská distribučná pred 1. januárom 2013 pôsobila na trhu pod menom ZSE Distribúcia. Podnik pôsobí na trhu od 1. júla 2007 ako 100 % dcérska akciová spoločnosť Západoslovenskej energetiky, na základe požiadaviek európskej a slovenskej legislatívy, súvisiacej s liberalizáciou energetického trhu. Hlavným predmetom podnikania firmy je distribúcia elektriny, podnik zodpovedá za prevádzku distribučnej siete.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame