Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
11. februára 2015 14:22 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Od PMÚ chceli prešetriť ceny za distribúciu. On to odmietol.

Namietaná problematika nie je podľa PMÚ problematikou, ktorá sa týka porušovania pravidiel z oblasti ochrany hospodárskej súťaže podľa zákona o ochrane hospodárskej súťaže.

Na Protimonopolný úrad SR (PMÚ) prišlo v ostatnom období viacero podnetov na prešetrenie poplatkov za distribúciu elektriny a štátnej podpory na elektrinu vyrobenej prostredníctvom obnoviteľných zdrojov energií. Úrad však skonštatoval, že nemá právo to prešetrovať. „Namietaná problematika nie je problematikou, ktorá sa týka porušovania pravidiel z oblasti ochrany hospodárskej súťaže podľa zákona… Podnety nespadajú do kompetencie úradu a preto nám neprináleží zaoberať sa týmito podnetmi,“ uviedla riaditeľka odboru ekonomiky a kancelárie PMÚ Zuzana Bónová.

Podnety na prešetrenie sa týkali účtovania zvýšených cien za distribúciu elektriny, respektíve ich výrazný medziročný nárast, ako aj možné porušenie zákona o podpore obnoviteľných zdrojov energie. „Problematika sa týka cenotvorby v oblasti distribúcie elektriny, ktorú na vymedzenom území vykonávajú príslušné regionálne distribučné spoločnosti, pričom subjekty pôsobiace v oblasti distribúcie elektriny sú regulovanými subjektmi a uplatňujú regulované ceny schvaľované cenovým rozhodnutím Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR. Aj oblasť obnoviteľných zdrojov je taktiež regulovanou oblasťou,“ konštatovala Bónová.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies