Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SSE D
Ilustračné foto
26. februára 2018 16:46 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Od marca sa zmení názov firmy SSE-D na Stredoslovenská distribučná

Zmeny majú pomôcť najmä odberateľom elektriny, aby sa ešte ľahšie orientovali medzi jednotlivými energetickými firmami na slovenskom trhu.

Spoločnosť Stredoslovenská energetika – Distribúcia (SSE-D) zmení od 1. marca svoje obchodné meno. Po novom sa bude volať Stredoslovenská distribučná. Zmeny majú pomôcť najmä odberateľom elektriny, aby sa ešte ľahšie orientovali medzi jednotlivými energetickými firmami na slovenskom trhu. Distribútor elektriny očakáva tiež zviditeľnenie svojej činnosti medzi obyvateľmi stredného Slovenska. K tomu má prispieť nový, stručnejší a ľahšie zapamätateľný názov spoločnosti, zdôvodnil kroky spoločnosti jej hovorca Miroslav Gejdoš.

Premenovaním spoločnosti sa taktiež zosúladí názov s ostatnými dvoma prevádzkovateľmi regionálnych distribučných sústav na Slovensku. „Už pred niekoľkými rokmi sme podľa požiadaviek legislatívy oddelili distribučnú spoločnosť SSE-D od Stredoslovenskej energetiky, ktorá sa venuje obchodu. Naša spoločnosť v regióne stredného Slovenska distribuuje elektrinu svojim odberateľom. Touto zmenou sa snažíme v ich očiach zvýšiť povedomie o našich aktivitách a dosiahnuť stav, aby vedeli vždy jednoznačne určiť, s akou požiadavkou sa môžu na našu spoločnosť obrátiť,“ dodal generálny riaditeľ SSE-D Marek Štrpka.

Stredoslovenskí energetici zdôrazňujú, že svoje služby budú naďalej poskytovať v štandardnom rozsahu a režime. „Zmena obchodného mena, loga a internetovej adresy nebude mať žiadny vplyv na prevádzku distribučnej siete, vzťahy so zákazníkmi a partnermi,“ zdôraznil Gejdoš.

„Okolitý svet sa rýchlo mení a pokiaľ chceme byť úspešní, musíme sa meniť a sledovať nové trendy aj my. Máme pred sebou výzvy ako inteligentné meracie systémy, elektromobilitu, decentralizované zdroje energie alebo technológiu skladovania elektriny. Preto chceme, aby naša spoločnosť bola najmä pružná v poskytovaní svojich služieb, a aby čo najefektívnejšie uľahčovala život našim zákazníkom,“ konštatoval Štrpka.

Spoločnosť Stredoslovenská energetika – Distribúcia, po novom Stredoslovenská distribučná, zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Prevádzkuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrického vedenia, ktoré napája zhruba 740-tisíc domácností a firiem. Jediným akcionárom spoločnosti SSE-D je Stredoslovenská energetika. Jej akcionármi sú Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré ovláda 51-percentný podiel a spoločnosť EP Energy, ktorá drží 49-percentný podiel. Firma EP Energy patrí do portfólia česko-slovenskej energetickej skupiny Energetický a průmyslový holding.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame