Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OZE veterná slnečná energia solárny panel turbína
Ilustračné foto SITA/AP
1. decembra 2016 13:11 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Obnoviteľné zdroje pokrývajú vyše 16 percent spotreby energie v EÚ

Cieľom Európskej únie je dosiahnuť do roku 2020 stav, v ktorom energia z obnoviteľných zdrojov bude pokrývať 20 % celkovej spotreby energií.

Členské krajiny Európskej únie sú podľa Európskej environmentálnej agentúry (EEA) celkovo na správnej ceste smerom k dosiahnutiu cieľov v oblasti využitia energie z obnoviteľných zdrojov, ktoré sú stanovené do roku 2020. EEA sídliaca v Kodani uviedla, že podľa predbežných výsledkov za rok 2015 energia z obnoviteľných zdrojov pokrývala 16,4 percenta celkovej spotreby energií v EÚ. V roku 2014 energia z obnoviteľných zdrojov pokrývala 16 percent spotreby energií v EÚ.

Cieľom Európskej únie je dosiahnuť do roku 2020 stav, v ktorom energia z obnoviteľných zdrojov bude pokrývať 20 percent celkovej spotreby energií. Šéf EEA Hans Bruyninckx však vo štvrtok uviedol, že využitie energie z obnoviteľných zdrojov v sektore dopravy zostáva nedostatočné a emisie skleníkových plynov opäť rastú.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies