Obchodovanie s ropou bolo v utorok zmiešané

18. marca 2015 11:12

Vplyv na cenu ropy mal v utorňajšom obchodovaní tak vývoj kurzu dolára voči euru ako aj správy o amerických zásobách čierneho zlata.

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Obchodovanie s ropou bolo v utorok zmiešané. Ropu Brent najskôr pozitívne ovplyvnil kurz dolára, ktorý voči euru oslabil, čo podporilo ceny komodít denominovaných v dolároch, keďže sa tak stali lacnejšie pre držiteľov spoločnej európskej meny. Na americkú ropu vyvíjali tlak očakávania, že americké zásoby ropy vzrástli v minulom týždni na rekordné maximá už desiaty týždeň v rade.

Po skončení regulárneho obchodovania však ceny ropy negatívne ovplyvnila správa Amerického ropného inštitútu (API), podľa ktorej sa zásoby ropy v USA v týždni končiacom 13. marca zvýšili o 10,5 mil. barelov, čo je viac ako očakávali analytici oslovení agentúrou Reuters, a to 3,8 mil. barelov.

Májové dodávky britskej ropy Brent zdraželi o 7 centov na 53,51 USD za barel. Po ukončení regulárneho obchodovania oslabili do 20:43 GMT na 53,15 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy klesli o 42 centov na 43,46 USD za barel, neskôr však zlacneli až na 42,61 USD za barel.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?