Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Obchodovanie s ropou bolo premenlivé

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Londýnska ropa Brent oproti predošlému dňu klesla o 3 centy na 40,44 USD za barel, ale tiež to bolo zotavenie, keďže v priebehu dňa bola až na hodnote 39,22 USD za barel.

Ceny ropy vo štvrtok v úvode obchodovania oslabili. Ľahká americká ropa zlacnela o 4 % a cena londýnskej ropy Brent sa dostala pod úroveň 40 USD za barel. Pokračovala totiž zlá nálada z predošlého dňa, kedy správa americkej vlády ukázala, že zásoby ropy v USA stúpli trikrát viac, ako trh očakával. Počas štvrtka však firma Baker Hughes poskytujúca služby pre ropné spoločnosti informovala, že americkí ťažiari tento týždeň zmenšili počet vrtov o pätnásť.

Cena ľahkej americkej ropy, ktorá počas dňa klesla až na 38,33 USD za barel, sa zotavila na 39,46 USD za barel, hoci oproti uzatváracej hodnote predchádzajúceho dňa stále bola nižšie o 33 centov na barel. Londýnska ropa Brent oproti predošlému dňu klesla o 3 centy na 40,44 USD za barel, ale tiež to bolo zotavenie, keďže v priebehu dňa bola až na hodnote 39,22 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 25. marca 2016 13:00

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...