Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
25. marca 2016 13:00 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Obchodovanie s ropou bolo premenlivé

Londýnska ropa Brent oproti predošlému dňu klesla o 3 centy na 40,44 USD za barel, ale tiež to bolo zotavenie, keďže v priebehu dňa bola až na hodnote 39,22 USD za barel.

Ceny ropy vo štvrtok v úvode obchodovania oslabili. Ľahká americká ropa zlacnela o 4 % a cena londýnskej ropy Brent sa dostala pod úroveň 40 USD za barel. Pokračovala totiž zlá nálada z predošlého dňa, kedy správa americkej vlády ukázala, že zásoby ropy v USA stúpli trikrát viac, ako trh očakával. Počas štvrtka však firma Baker Hughes poskytujúca služby pre ropné spoločnosti informovala, že americkí ťažiari tento týždeň zmenšili počet vrtov o pätnásť.

Cena ľahkej americkej ropy, ktorá počas dňa klesla až na 38,33 USD za barel, sa zotavila na 39,46 USD za barel, hoci oproti uzatváracej hodnote predchádzajúceho dňa stále bola nižšie o 33 centov na barel. Londýnska ropa Brent oproti predošlému dňu klesla o 3 centy na 40,44 USD za barel, ale tiež to bolo zotavenie, keďže v priebehu dňa bola až na hodnote 39,22 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame