Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Obchodník s emisiami ide predávať energie

Elektrina žiarovka svetlo
Ilustračné foto. Master isolated/FreeDigitalPhotos.net

Spoločnosť slovenského finančníka Rastislava Vasilišina Virtuse Energy sa rozhodla predávať elektrinu a plyn v Čechách. Uvažuje nad pôsobením na trhu s dodávkami energií aj na Slovensku.

Slovenské malé a veľké podniky možno budú mať onedlho na výber ďalšieho dodávateľa energií. Obchodník s emisnými povolenkami, spoločnosť slovenského finančníka Rastislava Vasilišina Virtuse Energy, už oficiálne oznámil predaj elektriny a plynu koncovým zákazníkom v Českej republike. Nevylučuje však, že takýto krok urobí aj na Slovensku a ponúkne predaj energo komodít pod jednou strechou aj slovenským firmám. „V súčasnosti vyhodnocujeme podmienky vstupu aj na slovenský trh,“ potvrdil pre agentúru SITA riaditeľ a spolumajiteľ spoločnosti Virtuse Energy Jan Fousek. Tento krok by bol podľa neho logický. Rovnako ako na českom trhu by totiž mohol na expanziu využiť už vybudovanú infraštruktúru pre obchod s emisnými povolenkami.

Ponúknu tri komodity naraz

V Čechách bude ponúkať spoločnosť Virtuse Energy, ktorá má skúsenosti najmä s obchodom s emisnými povolenkami a s veľkoobchodom s elektrinou a plynom, obe komodity stredným a malým podnikom. „Podniky a inštitúcie tak môžu využiť nákup troch hlavných komodít – elektriny, plynu a emisných povoleniek pod jednou strechou,“ dodal Fousek. Podľa slovenského finančníka Vasilišina aj v súčasnosti existuje priestor pre vstup nového hráča na trh s dodávkami energií. „Pre nás neexistuje pojem zlá doba. Doposiaľ všetko, čo sme založili, nebolo nikdy v správnej dobe, ale drvivá väčšina našťastie funguje,“ konštatoval Vasilišin.

Miliardový obrat

Spoločnosť Virtuse Energy v minulom roku zobchodovala 76 miliónov emisných povoleniek stovkám firiem najmä v Česku a na Slovensku. Firma dosiahla obrat cez 6 miliárd (CZK). Podnik sa okrem obchodu s povolenkami taktiež venuje výstavbe obnoviteľných zdrojov energie na Balkáne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...