Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
15. júna 2016 9:04 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Obavy z brexitu tlačia ceny ropy nadol

Britská ropa Brent uzavrela v utorok nižšie o 52 centov.

Ceny ropy v utorok klesli. Na trhu totiž narastá nervozita v dôsledku britského referenda o zotrvaní krajiny v Európskej únii, ktoré sa uskutoční budúci týždeň. Priemyselné komodity a akciové trhy oslabili, keď prieskum ukázal, že prevahu má kampaň za odchod Veľkej Británie z únie, teda za tzv. brexit. Obavy z brexitu zatienili aj správu Medzinárodnej agentúry pre energetiku, podľa ktorej sa rovnováha na globálnom trhu s ropou obnoví v druhej polovici tohto roka. Britská ropa Brent uzavrela nižšie o 52 centov na 49,83 USD za barel a ľahká americká ropa klesla o 39 centov na 48,49 USD za barel.

Po ukončení bežného obchodovania Americký ropný inštitút zverejnil údaje, podľa ktorých zásoby ropy v krajine vzrástli o 1,2 mil. barelov na 536,7 mil. barelov. Analytici očakávali, že sa zásoby znížia o 2,3 mil. barelov. Britská aj americká ropa následne oslabili o viac ako 1 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame