Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Transpetrol zásoby ropy
Členom agentúry sa môže stať aj ktorýkoľvek vybraný podnikateľ, ktorému vznikla povinnosť zabezpečiť udržiavanie núdzových zásob ropy. SITA
6. decembra 2013 15:25 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Núdzové zásoby ropy prevzala nová agentúra

Agentúra pre núdzové zásoby ropy a ropných výrobkov vznikla 12. septembra 2013.

Agentúra pre núdzové zásoby ropy a ropných výrobkov (EOSA) ukončila proces financovania projektu zmeny správy núdzových zásob ropy a ropných výrobkov Slovenskej republiky v hodnote 520 mil. eur. Išlo o predaj núdzových zásob ropy a ropných výrobkov Správou štátnych hmotných rezerv SR Agentúre pre núdzové zásoby ropy a ropných výrobkov. Akvizícia núdzových zásob ropy ukončuje prechod na nový regulačný režim v SR pre udržiavanie a správu núdzových zásob. Agentúru SITA o tom informovala EOSA.

Za aranžérov financovia EOSA v tendri vybrala banky Banca IMI, Všeobecná úverová banka, Citi, Erste Group Bank AG, Slovenská sporiteľňa a UniCredit. Právnym zástupcom bánk bola spoločnosť White & Case, firma Linklaters LLP and Hillbridges bola právnym zástupcom Agentúry pre núdzové zásoby ropy a ropných výrobkov a spoločnosť PricewaterhouseCoopers Slovensko bola jej finančným poradcom.

Agentúra pre núdzové zásoby ropy a ropných výrobkov vznikla 12. septembra 2013 s cieľom realizovať akvizície, správu a udržiavanie núdzových zásob ropy a ropných výrobkov v Slovenskej republiky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame