Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Novým šéfom Slovenských elektrární bude Nicola Cotugno

SE Nicola Cotugno
Nový generálny riaditeľ Slovenských elektrární Nicola Cotugno. seas.sk

Predstavenstvo Slovenských elektrární vymenovalo do funkcie generálneho riaditeľa doterajšieho riaditeľa úseku výroby a riadenia energií Nicolu Cotugna. Nového predsedu predstavenstva zvolia na mimoriadnom valnom zhromaždení začiatkom marca.

Novým generálnym riaditeľom Slovenských elektrární bude Nicola Cotugno. Rozhodlo o tom predstavenstvo spoločnosti. Súčasný riaditeľ úseku výroby a riadenia energií Slovenských elektrární doterajšieho generálneho riaditeľa firmy Lucu D’Agneseho nahradí od 7. februára 2015. Slovenské elektrárne súčasnou rezignáciou Lucu D’Agneseho prichádzajú aj o predsedu predstavenstva. Nového predsedu určí mimoriadne valné zhromaždenie spoločnosti, ktoré predstavenstvo zvolalo na 5. marca tohto roku.

Súčasný generálny riaditeľ Slovenských elektrární Luca D’Agnese končí aj na pozícii riaditeľa skupiny Enel vo východnej Európe. Predstavenstvo spoločnosti Enel totiž rozhodlo, že D’Agnese prevezme po Luigim Ferrarisovi, ktorý na svoju funkciu rezignoval, post riaditeľa pre región Latinskej Ameriky. Za nového riaditeľa pre aktivity skupiny vo východnej Európe vymenoval Enel Roberta Deambrogia.

Spoločnosť Slovenské elektrárne je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel so 66-percentným podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky. Spoločnosť Slovenské elektrárne disponuje 5 739 megawattmi inštalovaného výkonu. V roku 2013 spoločnosť dodala do elektrickej siete 20,9 terawatthodiny elektrickej energie.

Nicola Cotugno

Je absolventom Univerzity La Sapienza v Ríme, kde vyštudoval odbor strojárstvo, špecializujúc sa na obchod na Univerzite INSEAD v Paríži.

Nicola Cotugno ako člen predstavenstva a riaditeľ pre prevádzku v spoločnosti Slovenské elektrárne, a.s. zodpovedal za výrobné portfólio spoločnosti s výrobnou kapacitou viac ako 5,7 GW, ako aj za energetický manažment. Na svojej predchádzajúcej pozícii bol počas 6 rokov zodpovedný za energetický manažment, rozvoj podnikania a maloobchodné služby v spoločnosti SE, a.s. V období 2000 – 2007 zastával rôzne pozície v úsekoch energetického manažmentu a výroby v Skupine Enel v Taliansku a Španielsku. Nicola Cotugno je tiež členom predstavenstva spoločnosti EURELECTRIC (Európska asociácia elektroenergetických spoločností).

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor vEnergetikeDátum 30. januára 2015 19:11

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...