Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPP Štefan Šabík
Predseda predstavenstva SPP Štefan Šabík. SITA
20. júna 2014 11:50 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Nový šéf SPP dostal tri základné úlohy

Štát, ako jediný akcionár Slovenského plynárenského priemyslu, očakáva od nového vedenia, že vyrokuje s Gazpromom lepšie ceny za dodávku plynu, že zníži náklady v podniku, a že zachová dominantné postavenie firmy na trhu s dodávkami plynu.

Hneď prvý deň vo funkcii predsedu predstavenstva Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) dostal Štefan Šabík od ministra hospodárstva Tomáša Malatinského tri základné úlohy. V prvom rade má nové vedenie plynárov vyrokovať s Gazpromom priaznivejšiu cenu za dodávky zemného plynu. „Majú za úlohu získať čo najpriaznivejšiu cenu plynu od hlavného dodávateľa. Ako štát budeme nápomocní pri týchto rokovaniach. Rokovania s Gazpromom už začnú od budúceho týždňa. Mohla by sa podariť vyrokovať ešte lepšia cena, ako je súčasná,“ povedal Malatinský po tom, čo uviedol Šabíka do funkcie.

Ďalšou úlohou je reorganizácia v spoločnosti SPP. „To znamená znížiť náklady. Počítame s tým, že by sa mala zoptimalizovať nákladová štruktúra,“ podotkol Malatinský. Treťou úlohou pre nové vedenie SPP je udržať pozíciu dominantného dodávateľa plynu na trhu s dodávkami plynu. „Mojím cieľom bude zabezpečiť vyrovnané hospodárenie spoločnosti. Zo svojej pozície chcem, aby manažéri a ľudia SPP sa snažili udržať pre SPP primeraný trhový podiel. Pozrieme sa na všetky náklady. Prvoradý cieľ je zefektívniť procesy. Ja verím tomu, že naplníme očakávania akcionára,“ dodal na záver Šabík, ktorý sa ku konkrétnostiam vyjadrí až po hlbšom oboznámení sa so všetkými informáciami.

Valné zhromaždenie SPP schválilo do vedenie podniku ľudí navrhnutých ministerstvom hospodárstva vo štvrtok. Okrem Šabíka budú v predstavenstve pôsobiť aj Petr Ivánek, Pierre Poncik, Ivana Zelizňáková a Milan Hargaš.

Slovenský plynárenský priemysel je energetická spoločnosť, ktorá dodáva svojim klientom energie. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. V súčasnosti má zhruba 1,3 miliónov klientov. Akcionárom SPP je Fond národného majetku Slovenskej republiky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies