Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vazil Hudák
Minister hospodárstva Vazil Hudák SITA
10. júna 2015 14:08 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Nový ministrer má dohliadnuť aj na dostavbu Mochoviec

Novým ministrom hospodárstva sa stane Vazil Hudák. Po rokovaní vlády to potvrdil premiér Robert Fico.

Ministrom hospodárstva SR sa stane doterajší štátny tajomník ministerstva financií Vazil Hudák. Ako uviedol v stredu na tlačovej besede po rokovaní vlády premiér Robert Fico, nový minister by mal byť vymenovaný do funkcie už čoskoro, keďže dňom 11. júna končí Hudák vo funkcii štátneho tajomníka. „V doobedňajších hodinách som poslal pánovi prezidentovi SR list, v ktorom mu navrhujem ako predseda vlády vymenovať za ministra hospodárstva pána Vazila Hudáka. Neviem, kedy pán prezident stanoví dátum vymenovania,“ povedal Fico, s tým, že podľa ústavy musí prezident návrh vlády rešpektovať.

Dostavba a predaj prioritami

Medzi prioritami nového ministra hospodárstva budú podľa Fica aj energetické otázky. „Priority sú nastavené predovšetkým na dostavbu tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce. Nový minister musí sledovať vývoj okolo snáh Enelu zbaviť sa 66 % akcií v Slovenských elektrárňach, ktoré sa nám veľmi nepáčia,“ dodal Fico. Medzi ďalšie priority nového ministra Vazila Hudáka zaradil premiér ukončenie činnosti Fondu národného majetku SR a tému veľkých verejných investícií. „V spolupráci s podpredsedom vlády pre investície musia vytvoriť silný tím, ktorý bude hľadať nových zahraničných investorov,“ konštatoval Fico.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies