Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektráreň
Ilustračné foto Novácka Energetika
25. júla 2013 10:54 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Novácka Energetika vlani vykázala pokles tržieb aj zisku

Spoločnosť Novácka Energetika, ktorá je súčasťou holdingu Energochemica, dosiahla v minulom roku zisk na úrovni 2,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní profit firmy klesol o 3,3 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených v Obchodnom vestníku, tržby firmy z predaja vlastných výrobkov a služieb medziročne klesli o takmer 14,5 % na 53,6 mil. eur.

Akciová spoločnosť Novácka Energetika, ktorá zabezpečuje dodávky elektriny, rozvod tepla a distribúciu zemného plynu, bola pôvodne dcérskou firmou Nováckych chemických závodov. Po tom, čo novácku chemičku vlani ovládol pražský koncern Energochemica, následne nadobudol väčšinový podiel aj v Nováckej Energetike. Túto akvizíciu odsúhlasil Protimonopolný úrad SR začiatkom tohto roka.

Spoločnosť Energochemica bola založená 23. decembra 2011 a sídli v Prahe. Jej hlavným cieľom je vybudovať chemicko-energetický holding, ktorý sa bude môcť zaradiť medzi špičku v oblasti chlórovej chémie v krajinách Visegrádskej štvorky. Zaoberať sa chce aj výrobou energie. Zameriava sa predovšetkým na akvizície v Českej republike, na Slovensku, Poľsku a v Maďarsku. Prostredníctvom svojej dcérskej firmy Fortischem ovláda aj Novácke chemické závody.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame