Novácka Energetika vlani vykázala pokles tržieb aj zisku

25. júla 2013 10:54

Spoločnosť Novácka Energetika, ktorá je súčasťou holdingu Energochemica, dosiahla v minulom roku zisk na úrovni 2,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní profit firmy klesol o 3,3 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených v Obchodnom vestníku, tržby firmy z predaja vlastných výrobkov a služieb medziročne klesli o takmer 14,5 % na 53,6 mil. eur.

Elektráreň
Ilustračné foto Novácka Energetika

Akciová spoločnosť Novácka Energetika, ktorá zabezpečuje dodávky elektriny, rozvod tepla a distribúciu zemného plynu, bola pôvodne dcérskou firmou Nováckych chemických závodov. Po tom, čo novácku chemičku vlani ovládol pražský koncern Energochemica, následne nadobudol väčšinový podiel aj v Nováckej Energetike. Túto akvizíciu odsúhlasil Protimonopolný úrad SR začiatkom tohto roka.

Spoločnosť Energochemica bola založená 23. decembra 2011 a sídli v Prahe. Jej hlavným cieľom je vybudovať chemicko-energetický holding, ktorý sa bude môcť zaradiť medzi špičku v oblasti chlórovej chémie v krajinách Visegrádskej štvorky. Zaoberať sa chce aj výrobou energie. Zameriava sa predovšetkým na akvizície v Českej republike, na Slovensku, Poľsku a v Maďarsku. Prostredníctvom svojej dcérskej firmy Fortischem ovláda aj Novácke chemické závody.Čo si o tom myslíte?