Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto. pixabay.com
2. februára 2018 14:04 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Nórsky Statnett pre odmeňovanie slovenskej firmy hrozí Siemensu ukončením spolupráce

Nórska energetická firma tvrdí, že nemecký koncern nenapravil pochybenie zistené pri odmeňovaní pracovníkov slovenského subdodávateľa Hesia.

Nórsky prevádzkovateľ elektrizačnej sústavy Statnett predbežne vylučuje budúcu spoluprácu s koncernom Siemens. Príčinou majú byť pochybenia pri odmeňovaní pracovníkov jedného zo subdodávateľov nemeckého konglomerátu, slovenskej firmy Hesia. O rozhodnutí, ktoré Statnett oznámil v stredu, informuje portál denníka Handelsbaltt. Nórska firma tvrdí, že Siemens napriek opakovaným výzvam nepreukázal nápravu zistených nedostatkov. Statnett má zvažovať aj vypovedanie už podpísaných kontraktov so Siemensom.

Nezrovnalosti sú už vraj napravené

Slovenská firma Hesia pre Statnett v Nórsku inštalovala transformátory na základe objednávky od dcéry Siemensu, chorvátskej spoločnosti Končar. Siemens tvrdí, že „nezrovnalosti“ zistené na výplatných páskach zamestnancov Hesie už dávno napravil. Statnett má napriek tomu požadovať ďalšie doklady, ktoré majú preukázať, že zamestnanci boli odmeňovaní v súlade s miestnymi pravidlami. Siemens je podľa vlastného vyjadrenia ochotný dokumenty predložiť čo najskôr, aby mohla spolupráca s nórskym partnerom pokračovať.

Statnett prevádzkuje v Nórsku sieť vysokého napätia dlhú 11 tis. kilometrov. Spoločnosť pôsobí aj vo Fínsku, Švédsku, Rusku, Dánsku a Holandsku, informuje portál handelsblatt.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame