Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
24. februára 2016 13:46 Ropa a pohonné látkyAktuality od SITASITA

Nórske ropné firmy znižujú investičné plány

Firmy v nórskom ropnom sektore tento rok podľa aktuálnych údajov štatistického úradu krajiny plánujú investovať 163,9 mld. nórskych korún, v novembri počítali s investíciami v objeme 171 mld. NOK. Nórske ropné firmy ďalej obmedzujú svoje investičné plány. Vyplýva to z výsledkov prieskumu, ktoré zverejnil v stredu štatistický úrad krajiny. Firmy v nórskom ropnom sektore tento rok aktuálne plánujú investovať 163,9 mld. nórskych korún (NOK), kým v novembri počítali s investíciami v objeme 171 mld. NOK. Oproti vlaňajšku by tak investície klesli o 13 %.

Cena ropy tlačí na nórsku ekonomiku

Severomorská ropa Brent, ktorej cena sa považuje za referenčnú pre svetové trhy, od polovice roka 2014 zlacnela o zhruba 70 %. V stredu o 9:38 GMT cena ropy Brent dosiahla 32,51 USD za barel, čo bolo o 76 centov menej ako záverečná hodnota z utorka. Klesajúce ceny ropy tlačia na nórsku ekonomiku, ktorá v súčasnosti čelí stagnácii.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame