Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto. SITA/AP
16. júna 2015 14:01 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Nórska ropná firma prepúšťa

Firma Statoil plánuje zrušiť 1 100 až 1 500 trvalých pracovných miest a počet externých konzultantov zníži o 525. Od roku 2016 totiž chce zmenšiť svoje náklady o 1,7 mld. USD ročne.

Nórska ropná a plynárenská spoločnosť Statoil do konca roka 2016 zníži počet svojich zamestnancov o 7 % a počet svojich externých konzultantov zredukuje o tretinu. Firma o tom informovala v utorok. Dôvodom sú nízke ceny ropy a zmenšujúce sa marže. Štátom kontrolovaný Statoil plánuje zrušiť 1 100 až 1 500 trvalých pracovných miest a počet externých konzultantov zníži o 525. Od roku 2016 totiž plánuje znížiť svoje náklady o 1,7 mld. USD ročne.

„Doteraz riešime nadbytok pracovníkov prostredníctvom dobrovoľných opatrení a naďalej máme ambíciu riešiť problematiku pracovných miest v najbližších 18 mesiacoch bez nútených opatrení,“ uviedla firma vo vyhlásení. Statoil je pod tlakom, aby zredukoval náklady v dôsledku poklesu ceny londýnskej ropy Brent za posledný rok o vyše 50 USD na zhruba 64 USD za barel. V závere minulého roka mala firma 22 516 stálych zamestnancov a 1 411 konzultantov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies